Artystyczne

DOLNOŚLĄSKI KONKURS PLASTYCZNY „CZYSTA WODA”

Z radością informujemy, że czworo uczniów naszej szkoły odniosło sukces w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym „Czysta woda” organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. Oto wyniki:
Maja Induła z klasy Ic – nagroda,
Bartosz Irski z Ic – wyróżnienie,
Joanna Mysiak z IIIc – nagroda,
Natalia Mysiak z Vd – wyróżnienie.
Rozdanie dyplomów i nagród nieprzypadkowo odbyło się 22 marca – jest to bowiem Światowy Dzień Wody.

Gratulujemy!

KREATYWNY BOLESŁAWIEC - MOJE MIASTO

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym "Kreatywny Bolesławiec - Moje Miasto" organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Bolesławiec.
Dnia 23 marca 2018r. w Centrum Integracji Kulturalnej na XII sesji Młodzieżowej Rady Miasta zostały rozdane nagrody w trzech kategoriach wiekowych:
6 - 10 lat:
I miejsce zajęła Natalia Szczypczyk z klasy 1c
II miejsce otrzymał Bartosz Irski z klas 1c
III miejsce zdobyła Małgorzata Sieczejko z klasy 1c
Wyróżnienie trafiło do Natalii Horojdko z klasy 3d
10 - 13 lat:
II miejsce zajęła Weronika Pietrzkowska z klasy 6c
III miejsce otrzymał Wojciech Roicki z klasy 4d
Wyróżnienie otrzymały Julia Bielak z 5d oraz Julia Krosman z klasy 6c
13 - 16 lat:
I miejsce zdobyła Magdalena Bielak z klasy 7a

SUKCES OKTAWY!

Z radością informujemy, że nasz szkolny zespół wokalny Oktawa został laureatem rejonowego etapu XII Dolnośląskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Konkurs odbył się 2 marca w Jeleniej Górze. Konkurencja była duża, poziom wykonawców wysoki. Po wysłuchaniu 42 występów jury doceniło talent naszych uczniów i Oktawa tym samym przeszła do kolejnego etapu – wojewódzkiego, który odbędzie się wkrótce we Wrocławiu.
Wokalistami zespołu są: Kamil Gałka kl. 5a, Aleksandra Wiśniewska kl. 7a, Dominika Wróblewska kl. 7b, Natalia Jędrak kl. 6c, Patrycja Mikutel kl. 6b, Katarzyna Rewińska kl. 6b, Nikola Wieczorkiewicz kl. 6b, Vanessa Ostrowska kl. 4c, Lena Zamorska kl. 4a. GRATULUJEMY!

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO NA SZTANDAR SZKOŁY

W dniu 15 marca 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs związany z projektem graficznym sztandaru szkoły. Wzięli w nim udział kreatywni uczniowie wspierani przez swoich rodziców.

I miejsce – Weronika Kamińska
II miejsce – Natalia Fryc
III miejsce – Julia Cieśla
Laureatów konkursu zaprezentujemy również podczas gali jubileuszowej 05 października 2018 r.
Gratulujemy!

I SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

W poniedziałek 4 grudnia 2017 roku na sali widowiskowej odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 4 – 7 prezentując wybraną przez siebie piosenkę: Aleksandra Wiśniewska ,,Gołębi song”, Dominika Wróblewska ,,Dziś idę walczyć mamo”, Natalia Jędrak ,,Czerwone berety”, Otylia Dańko ,,Kolęda warszawska”, Wojciech Raszczuk ,,Rota”, Jagoda Jankowska ,,Obudź się Polsko”, duet Maja Skrzypczak i Filip Fink ,,Przybyli ułani”, Karolina Cydzik ,,Piechota”, Oliwia Czuchraj ,, Marsz I Brygady”, Kamil Gałka ,,Niepodległa”, Natalia Mysiak ,,Sen o Warszawie”, duet Natalia Agos i Wiktoria Pasierbiewicz ,,Piechota”, Vanessa Ostrowska ,,Tango na głos i orkiestrę”, Wiktoria Eliaszewicz ,,Ojczyzno ma”, Lena Zamorska ,,Obudź się Polsko”. Wszyscy pięknie zaśpiewali ukazując swój talent muzyczny. Po krótkiej naradzie jury w składzie pani Barbara Lendzian , pani Urszula Smusz i pani Joanna Krajewska jednogłośnie przyznało 1 miejsce Vanessie Ostrowskiej (kl.4c) i Kamilowi Gałce (kl.5a), 2 miejsce Wiktorii Eliaszewicz (kl.4d) i Natalii Jędrak (kl.6c), 3 miejsce Dominice Wróblewskiej (kl.7b) i Lenie Zamorskiej (kl.4a). Wyróżnienie otrzymała Otylia Dańko (kl.6b) i Aleksandra Wiśniewska (kl.7a) . Gratulujemy wszystkim wykonawcom!