Humanistyczne

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Kolejny etap zmagań konkursowych za nami. 29 listopada 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 37 uczestników z klas 4-7. Przed jurorami zaprezentowali wiersze oraz fragmenty prozy.
Laureatami tego etapu zostali: Dawid Pronkiewicz z klasy 6 „a”, który zaprezentował tekst Leszka Kołakowskiego pt. „Lemury”, Jagoda Jankowska uczennica klasy 6 „c” recytująca fragment opowiadania „Gorzka czekolada” Barbary Kosmowskiej, Julianna Szafrańska z klasy 7 „b” prezentująca fragment prozy Katarzyny Grocholi zatytułowany „Trzepot skrzydeł”, Klara Łasica uczennica klasy 5 „c”, która wyrecytowała wiersz Joanny Papuzińskiej o niezwykle skomplikowanym tytule „Konstantynapolitańczykowianeczka” oraz Franciszek Popielarz – uczeń klasy 4 „a” deklamujący fragment prozy „Straszny krokodyl Zenon” autorstwa Ewy Dafner.
Dodatkowo jury przyznało dwa wyróżnienia: Milenie Przybylskiej z klasy 4 „d” za piękną recytację wiersza Elizy Rozdoby „Modna świnka” i Miłoszowi Wójcikowi z tej samej klasy, w który zaprezentował wiersz „Barania głowa” autorstwa Bogdana Brzezińskiego.
Laureaci tego etapu będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach miejskich XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK dla uczniów szkół podstawowych 2018.
Życzymy powodzenia.

KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI, CZYLI „SZKOŁA W LEKTURZE”

Wyniki konkursu humanistycznego;
Laureaci:
1. Lilianna Widłak – klasa VII c
2. Natalia Fryc – klasa V c
3. Anna Kopacka – klasa IV d
Wyróżnienie otrzymały:
1. Weronika Kamińska – klas V d
2. Klara Strzelczyk – klasa IV d
Gratulujemy wnikliwej analizy lektur i wielkiej staranności w przygotowaniu prac.

KONKURS LITERACKI

16 maja 20127r. podczas uroczystości z okazji Jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej dwie uczennice naszej szkoły odebrały nagrody w konkursie literackim w kategorii szkół podstawowych. Tematyka konkursu związana byłą z patronem szkoły - jubilatki.
Natalia Fryc z klasy IV C i Julia Słota z klasy VI D zostały laureatkami konkursu "O bohaterach Armii Krajowej - Cichociemni".
Natalii i Julce gratulujemy wiedzy i umiejętności pisarskich.

BIEG HISTORYCZNY – ZNAM SWOJE MIASTO. BOLESŁAWIEC WCZORAJ I DZIŚ

27 października uczniowie klas szóstych mięli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat miasta w którym mieszkają. Drużyna w składzie : Jagoda Jankowska, Olaf Zauer, Dawid Pronkiewicz, Patrycja Dziadek, Aleksandra Jopkiewicz biegnąc ulicami Bolesławca, odnajdywała odpowiedzi na pytania, rozwiązywała krzyżówkę, fotografowała . Konkurs ma bardzo ciekawą formę . Organizatorem biegu jest Miejski Zespół Szkół nr 3 w Bolesławcu. Nasza drużyna zajęła III miejsce . Gratulujemy uczestnikom .

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

23 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Powiatowy Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych "Spotkanie z poezją" zorganizowany przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas szóstych, a wyjątkowo również szczególnie uzdolnieni uczniowie klas piątych.
Po 120 minutach zmagań, w trakcie których młodzi poloniści mieli do rozwiązania kilkanaście zadań otwartych, w tym napisanie wypracowania, komisja konkursowa, spośród 52 uczestników, wyłoniła 10 laureatów.
SP nr 4 ma powody do radości, gdyż wśród dziesięciu zwyciężczyń znalazło się aż sześć naszych uczennic:
1 miejsce- Julianna Szafrańska SP4 (kl. 6b)
2 miejsce- Oliwia Witek SP4 (kl.6d)
3 miejsce- uczennica z SP w Nowogrodźcu
wyróżnienia:
Ola Klimek SP4 (kl.6b)
Paulina Kadysz SP4 (kl. 6b)
Maja Sarkowicz SP4 (kl.6c)
Julia Słota SP4 (kl.6d)
uczennica z SP w Kruszynie