Humanistyczne

KONKURS LITERACKI

16 maja 20127r. podczas uroczystości z okazji Jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej dwie uczennice naszej szkoły odebrały nagrody w konkursie literackim w kategorii szkół podstawowych. Tematyka konkursu związana byłą z patronem szkoły - jubilatki.
Natalia Fryc z klasy IV C i Julia Słota z klasy VI D zostały laureatkami konkursu "O bohaterach Armii Krajowej - Cichociemni".
Natalii i Julce gratulujemy wiedzy i umiejętności pisarskich.

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

23 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Powiatowy Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych "Spotkanie z poezją" zorganizowany przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas szóstych, a wyjątkowo również szczególnie uzdolnieni uczniowie klas piątych.
Po 120 minutach zmagań, w trakcie których młodzi poloniści mieli do rozwiązania kilkanaście zadań otwartych, w tym napisanie wypracowania, komisja konkursowa, spośród 52 uczestników, wyłoniła 10 laureatów.
SP nr 4 ma powody do radości, gdyż wśród dziesięciu zwyciężczyń znalazło się aż sześć naszych uczennic:
1 miejsce- Julianna Szafrańska SP4 (kl. 6b)
2 miejsce- Oliwia Witek SP4 (kl.6d)
3 miejsce- uczennica z SP w Nowogrodźcu
wyróżnienia:
Ola Klimek SP4 (kl.6b)
Paulina Kadysz SP4 (kl. 6b)
Maja Sarkowicz SP4 (kl.6c)
Julia Słota SP4 (kl.6d)
uczennica z SP w Kruszynie
uczennica z SP w Brzeźniku
uczennica z SP w Kraśniku Dolnym

DOLNOŚLĄSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH

22 kwietnia teatralna grupa „Coolturalni” w składzie: Martyna Czuchraj z klasy 6 c, Angelika Piaseczna, Zuzanna Kuźnik i Natalia Jędrak z klasy 5 c oraz Natalia Fryc, Albina Tetianyna, Hanna Lisiecka, Victoria Schäfer , Aleksandra Kołodyńska, Oliwia Czuchraj, Nikola Reformat, Klara Łasica, Kuba Radziński i Karolina Cydzik z klasy 4 c reprezentowała naszą szkołę w Dolnośląskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych zorganizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. Spośród ośmiu grup, które przyjechały do Legnicy z całego Dolnego Śląska, jury wyróżniło trzy zespoły aktorskie. Wśród nagrodzonych znaleźli się również aktorzy z „czwórki”. Powrócili oni z przeglądu z wyróżnieniem.

Gratulujemy udanego debiutu.

"NARNIJSKA WYPRAWA"

13 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu odbył się Konkurs czytelniczy "Narnijska wyprawa".
Adresatami konkursu byli uczniowie klas piątych bolesławieckich szkół podstawowych.
W trakcie konkursu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści lektury, rozwiązywali zagadki, rebusy, wykonywali zadania typu "prawda - fałsz", układali puzzle, rozpoznawali cytaty i prezentowali scenki pokazujące wybrane wydarzenia jednej z części cyklu: "Lew, czarownica i stara szafa", "Książę Kaspian", "Podróż wędrowca do świtu".
Naszą szkołę reprezentowali: Pola Wiśniewska, Martyna Wolańska, Kuba Matczak, Patrycja Lipiec, Igor Markiewicz, Kinga Sołtyszewska.
Gratulujemy naszej drużynie doskonałej znajomości treści lektury, wyśmienitych talentów aktorskich i ..................................... zdobycia I miejsca w konkursie.

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI „PEGAZIK”

Miło jest nam poinformować, że troje naszych uczniów odniosło sukces w eliminacjach miejskich XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.
Pierwsze miejsce zajął Dawid Pronkiewicz z klasy 5a, natomiast Diana Cieśla z klasy 6a oraz Jagoda Jankowska z klasy 5c otrzymały wyróżnienia.
W eliminacjach miejskich dla uczniów szkół podstawowych klas 4 - 6 wzięło udział 27 recytatorów. Jury przyznało pięć nagród (jedna dla naszego ucznia- Dawida Pronkiewicza) oraz trzy wyróżnienia (w tym dla Diany Cieśli oraz Jagody Jankowskiej). Eliminacje odbyły się 1 lutego 2017r. w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Organizatorem konkursu był Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki.
Nagrody i wyróżnienia przyznała Komisja Konkursowa w składzie: Pani Ewa Ołenicz – Bernacka oraz Pani Urszula Frąszczak- Matyjewicz. Osoby nagrodzone zostały zakwalifikowane do eliminacji powiatowych, których organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu.
Wszystkim dzieciom gratulujemy, a Dawidowi życzymy kolejnego sukcesu na etapie powiatowym, który odbędzie się 2 marca 2017r. w Teatrze Starym w Bolesławcu.