Humanistyczne

Szukaj

POWIATOWY KONKURS LITERACKI „ZATRZYMAĆ W CZASIE”
SUKCES TOMASZA JANIKA ORAZ LENY ZAMORSKIEJ

Z radością informujemy, że dwoje dzieci z SP4 odniosło sukces w Powiatowym Konkursie Literackim „Zatrzymać w czasie. Literackie spotkania dwóch pokoleń”. Spośród 180 nadesłanych prac znalazły się dwie najlepsze z naszej szkoły.
Tomasz Janik z klasy 6c zajął trzecie miejsce, zaś jego młodsza koleżanka, Lena Zamorska, z klasy 3a zdobyła wyróżnienie.
Pomysł konkursu zrodził się w 2012 r. - Europejskim Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, stąd jego tematyka. Organizatorem jest PCEiKK w Bolesławcu we współpracy z Bolesławiecką Rada ds. Seniorów przy Prezydencie Miasta Bolesławca. Prace uczestników konkursu dotyczą starszych ludzi i ukazują, że są to osoby wartościowe, potrzebne i wzbogacające nasze życie.
Dzieci napisały opowiadania i nadały im formę zapisów z pamiętnika. Tomek opisał zamiłowanie swojego dziadka, Władysława, do teatru i filmu oraz opowiedział o udziale dziadka w filmie „Pan Wołodyjowski”, natomiast Lena przedstawiła w pracy swoją ukochaną babcię. Oba wypracowania wyróżniał piękny i niezwykle barwny język oraz oryginalne przedstawienie tematu. Ponadto dzieci wykazały się szczególną wrażliwością, a ich prace są wartościowe pod względem wychowawczym.
Uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów odbędzie się 19 grudnia 2016r. w CIK „Orzeł” o godz. 10.00. Uczniowie odczytają fragmenty swoich prac, a zaproszeni bohaterowie (dziadkowie i babcie) będą wyróżnieni w wyjątkowy sposób, który pozostaje... niespodzianką.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy sukcesu, a ich babciom i dziadkom tak mądrych i wrażliwych wnucząt.