Humanistyczne

Szukaj

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI „PEGAZIK”

Miło jest nam poinformować, że troje naszych uczniów odniosło sukces w eliminacjach miejskich XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.
Pierwsze miejsce zajął Dawid Pronkiewicz z klasy 5a, natomiast Diana Cieśla z klasy 6a oraz Jagoda Jankowska z klasy 5c otrzymały wyróżnienia.
W eliminacjach miejskich dla uczniów szkół podstawowych klas 4 - 6 wzięło udział 27 recytatorów. Jury przyznało pięć nagród (jedna dla naszego ucznia- Dawida Pronkiewicza) oraz trzy wyróżnienia (w tym dla Diany Cieśli oraz Jagody Jankowskiej). Eliminacje odbyły się 1 lutego 2017r. w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Organizatorem konkursu był Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki.
Nagrody i wyróżnienia przyznała Komisja Konkursowa w składzie: Pani Ewa Ołenicz – Bernacka oraz Pani Urszula Frąszczak- Matyjewicz. Osoby nagrodzone zostały zakwalifikowane do eliminacji powiatowych, których organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu.
Wszystkim dzieciom gratulujemy, a Dawidowi życzymy kolejnego sukcesu na etapie powiatowym, który odbędzie się 2 marca 2017r. w Teatrze Starym w Bolesławcu.