Humanistyczne

Szukaj

O CHARLIE’M KSIĄŻKI CZYTAMY, CZEKOLADĘ POPIJAMY...

W SP 4 bardzo dużą wagę przykładamy do kondycji czytelniczej naszych podopiecznych. W tym celu wprowadzamy innowację pedagogiczną oraz szereg działań zachęcających dzieci do coraz większej aktywności czytelniczej.
Nikt, tak jak dzieci, nie lubi słodyczy, a właśnie dzięki nim udało się Roaldowi Dahl’owi skłonić najmłodszych do sięgnięcia po tę fascynującą książkę. My poszliśmy o krok dalej. Na lekcjach języka polskiego nie tylko czytamy książki, ale także poznajemy ich smaki. Nie dosłownie, rzecz jasna, ale...
Klasa 4b, omawiając lekturę pt. „Charlie i fabryka czekolady”, opracowała przepis na filiżankę gorącej czekolady. Krok po kroku, z przygotowanych składników, dzieci przyrządziły czekoladę na gorąco, którą raczyły się w czasie tej słodkiej lekcji...

Parafrazując przysłowie: „Przez żołądek do... książki!”