Humanistyczne

Szukaj

W POSZUKIWANIU WIOSNY...

Jak co roku, 21 marca, uczniowie wszystkich szkół mają dylemat: iść do szkoły, czy skręcić do parku? W SP 4 staramy się, by dzieci wybrały te pierwszą opcję i z radością przekroczyły progi naszej szkoły. W tym celu przygotowujemy dla nich ciekawe lekcje i różne atrakcje.

W tym roku starsi uczniowie nie tylko mogli wejść w rolę nauczycieli i poprowadzić za nich lekcje, ale także popisywali się zdolnościami poetyckimi (układając wiersze o wiośnie), talentem plastycznym (rysując to, co kojarzy się z najpiękniejszą porą roku), a także... szukali śladów wiosny w przeczytanych książkach. Wiadomo- czytelnictwo to nasz punkt wrażliwy!

Tym razem towarzyszyła nam Maria Konopnicka oraz gromada krasnoludków wraz z sierotką Marysią. Ta niesłusznie zapomniana baśń warta jest przypomnienia, bo któż tak pięknie dziś potrafi opowiadać o dobru, skromności i prawdziwej przyjaźni? Mamy nadzieję, że dzięki takim dniom jak dzisiejszy, piękno literatury polskiej wciąż będzie ubogacało wyobraźnię i język naszych dzieci.

A kto jeszcze nie czytał, niech czym prędzej przeczyta: „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, czyli jak nadworny kronikarz króla Błystka rozpoznawał wiosnę...