Humanistyczne

Szukaj

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

23 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Powiatowy Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych "Spotkanie z poezją" zorganizowany przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas szóstych, a wyjątkowo również szczególnie uzdolnieni uczniowie klas piątych.
Po 120 minutach zmagań, w trakcie których młodzi poloniści mieli do rozwiązania kilkanaście zadań otwartych, w tym napisanie wypracowania, komisja konkursowa, spośród 52 uczestników, wyłoniła 10 laureatów.
SP nr 4 ma powody do radości, gdyż wśród dziesięciu zwyciężczyń znalazło się aż sześć naszych uczennic:
1 miejsce- Julianna Szafrańska SP4 (kl. 6b)
2 miejsce- Oliwia Witek SP4 (kl.6d)
3 miejsce- uczennica z SP w Nowogrodźcu
wyróżnienia:
Ola Klimek SP4 (kl.6b)
Paulina Kadysz SP4 (kl. 6b)
Maja Sarkowicz SP4 (kl.6c)
Julia Słota SP4 (kl.6d)
uczennica z SP w Kruszynie
uczennica z SP w Brzeźniku
uczennica z SP w Kraśniku Dolnym