Humanistyczne

Szukaj

NARODOWE CZYTANIE „WESELA” STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

Tegoroczna VI edycja Narodowego Czytania w naszym mieście odbywała się w dwóch miejscach: w Teatrze Starym i w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Narodowe Czytanie zostało zapoczątkowane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w 2012 roku.
2 września 2017 roku w Teatrze Starym uczennice klasy 6c: Natalia Jędrak i Zuzanna Kuźnik wzięły udział we wspólnym czytaniu „Wesela”. Z treścią dramatu zapoznali słuchaczy przedstawiciele wojska, stowarzyszeń, bolesławieckich bibliotek oraz szkół. Wprowadzili oni publiczność w klimat wiejskiego wesela z roku 1900.
W tym samym dniu w CIK „Orzeł” akt III dramatu w czytały również nauczycielki naszej szkoły: panie Edyta Kwiatkowska – dyrektor szkoły i Jolanta Rzeźwicka, które wcieliły się w role Radczyni i Haneczki. W klimat dramatu wprowadził widzów Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”.