Humanistyczne

Szukaj

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Kolejny etap zmagań konkursowych za nami. 29 listopada 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 37 uczestników z klas 4-7. Przed jurorami zaprezentowali wiersze oraz fragmenty prozy.
Laureatami tego etapu zostali: Dawid Pronkiewicz z klasy 6 „a”, który zaprezentował tekst Leszka Kołakowskiego pt. „Lemury”, Jagoda Jankowska uczennica klasy 6 „c” recytująca fragment opowiadania „Gorzka czekolada” Barbary Kosmowskiej, Julianna Szafrańska z klasy 7 „b” prezentująca fragment prozy Katarzyny Grocholi zatytułowany „Trzepot skrzydeł”, Klara Łasica uczennica klasy 5 „c”, która wyrecytowała wiersz Joanny Papuzińskiej o niezwykle skomplikowanym tytule „Konstantynapolitańczykowianeczka” oraz Franciszek Popielarz – uczeń klasy 4 „a” deklamujący fragment prozy „Straszny krokodyl Zenon” autorstwa Ewy Dafner.
Dodatkowo jury przyznało dwa wyróżnienia: Milenie Przybylskiej z klasy 4 „d” za piękną recytację wiersza Elizy Rozdoby „Modna świnka” i Miłoszowi Wójcikowi z tej samej klasy, w który zaprezentował wiersz „Barania głowa” autorstwa Bogdana Brzezińskiego.
Laureaci tego etapu będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach miejskich XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK dla uczniów szkół podstawowych 2018.
Życzymy powodzenia.