Humanistyczne

Szukaj

XXII DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI PEGAZIK

20 lutego dobył się XXII Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. Organizatorem etapu miejskiego był Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki.
Wśród 29 recytatorów reprezentujących bolesławieckie szkoły było również 5 miłośników poezji z naszej "Czwórki". Uczestnicy konkursu wykonywali jeden utwór – wiersz lub fragment prozy, a jego interpretację oceniało jury w składzie: pani Ewa Ołenicz - Bernacka i pani Urszula Frąszczak - Matyjewicz.
Ocenie podlegał dobór repertuaru (wartość artystyczna utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika), interpretacja utworów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.
Na dalszym etapie konkursu szkołę będzie reprezentował Dawid Pronkiewicz uczeń klasy 6 b, który brawurową recytacją "Lemurii" zapewnił sobie miejsce wśród laureatów etapu miejskiego.
Jury doceniło również recytację Jagody Jankowskiej z klasy 6 C oraz recytację Franciszka Popielarza z klasy 4 a, którzy otrzymali wyróżnienia.


GRATULUJEMY!!!