Humanistyczne

Szukaj

NASZE UCZENNICE WŚRÓD NAJLEPSZYCH MŁODYCH PISARZY
WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO!

Miło jest nam poinformować, że sześć naszych uczennic zakwalifikowało się do finału konkursu literackiego pt. „Świat przyszłości”. Konkurs został zorganizowany przez wydawnictwo FIDA i polegał na napisaniu pracy o swoim wyobrażeniu przyszłości (kategoria wiekowa- klasy 5 i 6) lub na temat zagrożeń, możliwości lub wyznawanych wartości w przyszłości (kategoria wiekowa- klasy 7).
Nasze uczennice napisały niezwykle kreatywne opowiadania oraz rozprawki, które ukażą się drukiem już w sierpniu bieżącego roku w książce pt. „Świat przyszłości. Zbiór najlepszych opowiadań uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego i opolskiego” .
Cieszymy się z bogatej wyobraźni i barwnego języka naszych uczennic, jak również z ich sukcesu, który buduje pozytywny wizerunek szkoły w województwie oraz w kraju.
A oto nasze laureatki:
a) kategoria młodsza (uczniowie klas 5 i 6):
    1. Oliwia Cieśla, kl. 5a
    2. Weronika Grum, kl. 5a
    3. Natalia Fryc, kl. 5c
b) kategoria starsza (uczniowie klas 7):
    1. Maja Sarkowicz, kl. 7c
    2. Sara Węglicka, kl. 7c
    3. Natalia Remiszewska, kl. 7a