XIV KONKURS BEZPIECZEŃSTWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PT. " UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"

Dnia 21 marca 2018 r. w Jeleniej Górze odbył się XIV Konkurs Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży pt. " Uczę się bezpiecznie żyć".  Uczennica klasy siódmej Magdalena Bielak rywalizowała z uczniami klasy drugiej i trzeciej gimnazjum. Musiała wykazać się wiedzą praktyczną w zakresie udzielania pierwszej pomocy i teoretyczną  dotyczącą edukacji ekologicznej, turystyki i rekreacji, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej.  Zajęła drugie miejsce pokonując 32 zawodników, 15 maja 2018 r. weźmie udział  w zawodach wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ODYSEJA UMYSŁU

W sobotę 24.02.2018 grupa uczniów biorących udział w zajęciach Odysei Umysłu, razem ze swoim Trenerem Wojciechem Tarczyńskim wzięła udział w Eliminacjach Regionalnych we Wrocławiu. Eliminacje odbyły się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 22. W Eliminacjach wzięło udział 77 drużyn Odyseuszy w trzech kategoriach wiekowych, rozwiązujących pięć Problemów Długoterminowych. Była to wspaniała okazja do spotkania innych młodych ludzi, którzy wspólnie marzą, myślą i tworzą.
Drużyna w składzie: Pola Makówka, Ola Brzeźniakiewicz, Pola Wiśniewska, Ania Kurtz oraz Mikołaj Cieśla (niestety z przyczyn losowych nieobecny na finałach, ale stanowiący ważny filar Drużyny), zaprezentowała swoje przedstawienie o Nieziemskiej Miejscówce, w której trzej kosmici spotykają się, aby wspólnie szukać pewnego tajemniczego skarbu. Ich przedstawienie oraz sposób rozwiązania Zadania Spontanicznego pozwolił im na zajęcie 6 miejsca w swojej kategorii wiekowej.
Drużyna w składzie: Kamila Białek, Otylia Dańko, Julia Słota, Pola Spychała, Noemi Studzińska oraz Magdalena Bojanowska, rzuciły nowe światło na to jak odbywał się znany z kart „Alicji w Krainie Czarów” podwieczorek. Drużyna uplasowała się na 8 miejscu.
Gratulujemy pierwszego występu na Eliminacjach i życzymy powodzenia w przyszłym roku. Pamiętajcie, że w Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą!

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom Odyseuszy za wyrozumiałość, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni przed konkursem.

MAŁY RATOWNICZEK

5 czerwca 2017 r. odbyły się powiatowe zawody pierwszej pomocy pt. "Mały Ratowniczek" zorganizowane przez Polski Czerwony Krzyż w Bolesławcu. Konkurs składały się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Druga część -praktyczna polegała na sprawdzeniu umiejętności udzielania pomocy w sytuacjach pozorowanych.
Uczniowie wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową, udzielali pomocy w przypadku krwotoku, złamania otwartego, padaczki i omdlenia. Rodzaje scen pozorowanych na każdym ze stanowisk były nieznane dla zawodników.
Drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Słota, Wiktor Kuczyński i Magdalena Bielak zajęli pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Z NAMI BEZPIECZNIEJ"

W dniu 25 października 2017 roku Straż Miejska w Bolesławcu zorganizowała kolejną edycję konkursu „Z Nami Bezpieczniej", realizowanego w ramach projektu Bezpieczny Bolesławiec. Konkurs swoim zakresem objął szereg zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Pytania dotyczyły ruchu drogowego, bezpiecznego wypoczynku podczas ferii i wakacji, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Bardzo ważnym elementem konkursu było również sprawdzenie wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej, a w szczególności właściwego postępowania z różnego rodzaju odpadami.
Podobnie jak w poprzednich edycjach konkurs składał się z trzech części. Pierwsza część to rozwiązanie testu wyboru zawierającego 27 pytania z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie oraz wiedzy ekologicznej. Druga część polegała na pokonaniu trasy na miasteczku ruchu drogowego, po ustalonej trasie, z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym. Kolejna część wymagała od uczestników znajomości z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Z zadaniami zmagały się klasy IV, V i VI wszystkich bolesławickich szkół podstawowych równolegle do swoich kategorii wiekowych. W wyniku tej rywalizacji w klasyfikacji klas IV nasza drużyna w składzie: Jakub Mazur, Nela Łucka i Oliwia Gruszczak zajęła trzecie miejsce.
Na poziomie klas V pierwsze miejsce wywalczyła drużyna naszej szkoły w składzie: Oliwia Czuchraj, Michał Kołodziej, Kacper Kręgiel.
Na poziomie klas VI nasi uczniowie tj. Dawid Pronkiewicz, Natalia Gorlach, Oliwia Rosińska zajęli trzecie miejsce.
Wyróżnienie za bezbłędne pokonanie trasy na terenie miasteczka ruchu drogowego zdobyła nasza uczennica Oliwia Gruszczak.

POWIATOWY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

24 Maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kruszynie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Biblijnej "Znam Dzieje Apostolskie", w konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV - VI.
Jagoda Jankowska z klasy V C zajęła II miejsce w powiecie. Uczennica wykazała się dużą znajomością kolejnej i trudnej księgi Pisma Świętego. Serdecznie gratulujemy.