Inne

Szukaj

XIII ZŁAZ ODDZIAŁU PTSM W BOLESŁAWCU

25 września 2016r. odbył się Złaz Oddziału PTSM w Bolesławcu. Celem złazu było uczczenie Światowego Dnia Turystyki oraz 90 lat istnienia Ruchu Schronisk Młodzieżowych w Polsce. Był to już trzynasty złaz organizowany w Bolesławcu. I tym razem nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły.
Podczas wędrówki po mieście dzieci zapoznawały się z jego zabytkami, pomnikami przyrody i terenami zielonymi. Młodzi turyści zdobywali też punkty do odznak turystycznych. Zakończenie złazu nastąpiło na terenie OWS przy ul. Spacerowej, gdzie zostały wręczone nagrody dla najlepszych „złazowiczów”. Wśród nagrodzonych były też uczennice naszej szkoły.
Klara Łasica z klasy 4 „c” zajęła I miejsce w konkursie na trasie przyrodniczej „Zielony Bolesławiec”. Tuż za Klarą uplasowała się jej koleżanka z klasy Martyna Topol, zdobywczyni II miejsca.
Gratulujemy dziewczynom.