Inne

Szukaj

"Z NAMI BEZPIECZNIEJ"

W dniu 18 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu pt. "Z Nami Bezpieczniej" zorganizowanego przez Straż Miejską w Bolesławcu.  Konkurs  dotyczył bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, jak również bezpiecznego wypoczynku  w czasie wakacji i ferii zimowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zawody podzielone były na trzy części. Pierwsza - to  test wyboru składający się z 22 pytań z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie. Druga część polegała na pokonaniu trasy na miasteczku ruchu drogowego, po ustalonej trasie, z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym. Ostatni etap wymagał od uczestników znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z zadaniami zmagały się klasy IV, V i VI wszystkich bolesławickich szkół podstawowych. W wyniku tej rywalizacji w klasyfikacji klas IV zwyciężyła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Oliwia Czuchraj, Michał Kołodziej, Kacper Kręgiel.  Natomiast na poziomie klas VI nasze uczennice Julia Słota, Paulina Kadysz i Samanta Blacha zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.