Inne

Szukaj

NOCNA WŁÓCZĘGA

Czy noc to dobra pora na wycieczki szkolne? Dla uczniów „czwórki” tak.
22 września 2017r. chętni uczniowie klas III, IV, V i VI wzięli udział w „Międzyklasowej nocnej włóczędze”, której celem było zdobycie zamku Grodziec. Wystartowali w Wartowicach, gdzie mieli okazję zobaczyć wyrobisko odkrywkowej kopali piaskowca. Niebieski szlak wiódł nocnych włóczęgów polami, lasami, a czasami mieli wrażenie, że w nieznane. Las był pełen niespodzianek, ale pełni zapału maszerowali w kierunku upragnionego celu. Na trasie powitali astronomiczną jesień. Po zdobycie wzgórza, „czwórkowicze” zjedli pyszne kiełbaski, a potem zwiedzili zamek. Nie było to zwykłe zwiedzanie. W blasku latarek mury zamczyska wyglądały niezwykle tajemniczo. Do domów turyści wrócili już po północy, co prawda zmęczeni, ale uśmiechnięci.
Kogo nie było niech żałuje. Może w przyszłym roku wybierze się również 