Inne

Szukaj

SZLAKIEM PIASTOWSKIM

Klasy 6a i 6c w dniach 13 – 15 września 2017 roku wyruszyły na poszukiwanie miejsc, które dały początek naszej państwowości i są ważne dla Polaków. Początek wędrówki miał miejsce na w Kórniku, gdzie uczniowie poznali historię zamku oraz jego eksponatów. Następnie zwiedziliśmy Katedrę w Poznaniu i udaliśmy się do Dworku w Gozdawie, gdzie miło spędzaliśmy czas integrując się ze sobą. Tam też po smacznej obiadokolacji udaliśmy się na spoczynek po pierwszym dniu naszej podróży.
Drugiego dnia poznaliśmy osadę położoną na Pojezierzu Biskupińskim, zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne i wzięliśmy udział w lekcji muzealnej o historii pieniądza, każdy z uczniów na pamiątkę miał możliwość wybić sobie własnego dukata. Następnie udaliśmy się do Gniezna, pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską , podziwialiśmy Drzwi Gnieźnieńskie, przypominając sobie postać św. Wojciecha oraz Muzeum Archidiecezjalne.
Trzeciego dnia naszego pobytu w Wielkopolsce i na Kujawach obejrzeliśmy romańskie zabytki: Rotundę św. Prokopa i Bazylikę Świętej Trójcy w Strzelnie. Następnie podziwialiśmy panoramę Kruszwicy z wieży. Zwiedziliśmy Wyspę Ostrów Lednicki gdzie poznaliśmy miejsce chrztu Mieszka I oraz relikty polskości. Ostatnim etapem naszej wycieczki był barokowo- klasycystyczny pałac w Rogalinie. Tam mieliśmy okazję obejrzeć piękny pałacowy park i jego najważniejszą atrakcję trzy dęby: Lecha, Czecha i Rusa. Wycieczka na długo zapadnie w naszej pamięci ponieważ była dla nas bardzo atrakcyjna.