Inne

Szukaj

XX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI 2017 "Nauka bez granic"

Już po raz dwudziesty spotkania Festiwalu Nauki odbywają się na terenie uczelni akademickich, instytutów PAN, instytutów naukowych, muzeów i stowarzyszeń naukowych. Przyjmują formy: warsztatów, pokazów, wykładów, dyskusji, gier edukacyjnych, konkursów, wycieczek naukowych, wystaw. Tym razem Festiwal Nauki zawitał do Bolesławca i dzięki uprzejmości pani Doroty Chrzanowskiej - Florków z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu uczniowie klasy 5 C mieli okazje wziąć w nim udział.
Zajęcia w Fabryce Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz dzieci rozpoczęły od zapoznania się - krok po kroku - z poszczególnymi etapami powstawania wyrobów tej słynnej bolesławieckiej ceramiki.
Ostatnim etapem wycieczki były warsztaty plastyczne. Każde dziecko miało możliwość zmierzenia się z trudną sztuka zdobienia naczyń kamionkowych. Na efekt ich prac musimy jeszcze trochę poczekać. Po etapie zdobienia naczynia będą szkliwione i wypalone.
Nie możemy się już doczekać, kiedy zobaczymy nasze „unikatowe” dzieła ;)