Inne

Szukaj

PRZEDSZKOLAKI W CZWÓRCE

4 października 2017r gościliśmy w naszej szkole grupę przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7 w Bolesławcu. Biedronki – bo taką nazwę ma III grupa pięciolatków - pod opieką swoich nauczycielek z przedszkola – pani Izabeli Hołowczak, pani Bożeny Owarzany oraz pani Anety Fecyk przyszła obejrzeć szkołę. Niepewnym krokiem, ale za to z wielkim zainteresowaniem weszli w progi naszej szkoły, gdzie przywitała ich nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani Alicja Wiaderna. Dzieci razem z panią Alą zwiedziły nasze Muzeum Szkolne, tam Pani Alicja opowiedziała historię naszej szkoły i wyjaśniła skąd pochodzą tradycje morskie. W bibliotece miały możliwość obejrzeć nasz księgozbiór. Niektóre z dzieci otwierały buzie ze zdumienia, widząc obszerne regały z książkami. Mogły podejść do nich, pooglądać książki. Pani Monika Łuksza z przyjemnością opowiadała o pracy w bibliotece i zachęcała do czytania. Okazuje się, że niektórzy już samodzielnie czytają książeczki! Przedszkolaki, co prawda jeszcze nie znają wszystkich liter, ale szczerze obiecały, że w przyszłości będą chętnie czytać książki. Nasi goście odwiedzili jedną z sal gimnastycznych, dowiedzieli się, że nie tylko uczymy się tam przewrotów w tył, ale też, że odbywają się tu gale, uroczystości szkolne, bale karnawałowe czy dyskoteki. Wielką atrakcją dla Biedronek było wejście do sali komputerowej. Niektóre z dzieci doskonale znały podzespoły zestawów komputerowych i znały ich obsługę. Kto wie, może to przyszli laureaci konkursów szkolnych i doskonali informatycy? Dzieci miały też możliwość podejrzenia zajęć lekcyjnych, albowiem weszli do pomieszczeń, w których odbywały się zajęcia klasy pierwszej, piątej i szóstej. Ku wielkiej radości, niektóre dzieci odnalazły w uczniach swoje rodzeństwo czy kolegów z podwórka. Wszystkie dzieci zgodnie mówiły, że podoba im się w szkole WSZYSTKO!, chętnie przybijali "piątki" i umówiły się na zajęcia z ich udziałem. Na koniec tej niezwykłej wizyty dzieci dostały na pamiątkę kolorowankę, ołówek oraz muszelkę – która niezmiennie powiązana jest z tradycją naszej szkoły. Biedronki wróciły do przedszkola bardzo zadowolone, a my mamy nadzieję, że część z nich wróci do nas znowu – za rok, jako uczniowie naszej szkoły.