Inne

Szukaj

ODYSEJA UMYSŁU

W sobotę 24.02.2018 grupa uczniów biorących udział w zajęciach Odysei Umysłu, razem ze swoim Trenerem Wojciechem Tarczyńskim wzięła udział w Eliminacjach Regionalnych we Wrocławiu. Eliminacje odbyły się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 22. W Eliminacjach wzięło udział 77 drużyn Odyseuszy w trzech kategoriach wiekowych, rozwiązujących pięć Problemów Długoterminowych. Była to wspaniała okazja do spotkania innych młodych ludzi, którzy wspólnie marzą, myślą i tworzą.
Drużyna w składzie: Pola Makówka, Ola Brzeźniakiewicz, Pola Wiśniewska, Ania Kurtz oraz Mikołaj Cieśla (niestety z przyczyn losowych nieobecny na finałach, ale stanowiący ważny filar Drużyny), zaprezentowała swoje przedstawienie o Nieziemskiej Miejscówce, w której trzej kosmici spotykają się, aby wspólnie szukać pewnego tajemniczego skarbu. Ich przedstawienie oraz sposób rozwiązania Zadania Spontanicznego pozwolił im na zajęcie 6 miejsca w swojej kategorii wiekowej.
Drużyna w składzie: Kamila Białek, Otylia Dańko, Julia Słota, Pola Spychała, Noemi Studzińska oraz Magdalena Bojanowska, rzuciły nowe światło na to jak odbywał się znany z kart „Alicji w Krainie Czarów” podwieczorek. Drużyna uplasowała się na 8 miejscu.
Gratulujemy pierwszego występu na Eliminacjach i życzymy powodzenia w przyszłym roku. Pamiętajcie, że w Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą!


Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom Odyseuszy za wyrozumiałość, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni przed konkursem.