Językowe

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO MACMILLAN SCHOOL TOURNAMENT 2017

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie już po raz kolejny popisali się doskonałą znajomością języka angielskiego - tym razem w powiatowym konkursie organizowanym przez wydawnictwo Macmillan.
Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zostali LAUREATAMI konkursu: Igor Markiewicz z kl. 5c uplasował się na 2 miejscu, Grzegorz Pławiak z kl. 6a zdobył miejsce 3, a Nina Fedorków z klasy 6d miejsce 4.

Excellent Job

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH ACE 2017

Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie popisali się doskonałą znajomością języka angielskiego w ogólnopolskim konkursie językowym English Ace.
Grzegorz Pławiak z kl. 6a zdobył zaszczytne miejsce w województwie, uzyskując tytuł laureata. Igor Markiewicz z kl. 5c uplasował się na 3 miejscu w województwie, a Hanna Kozioł z kl. 4b, Lena Kaziów z kl. 4b oraz Jowita Gortych z kl. 4a otrzymały wyróżnienia za bardzo dobry wynik w konkursie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
ENGLISH HIGH FLIER 2016

Z wielką radością i dumą informujemy, że uczeń klasy 5c Igor Markiewicz zdobył 1 miejsce w województwie (5 miejsce w kraju) w konkursie języka angielskiego English High Flier, wygrywając tygodniowy pobyt na Obozie Talentów w czasie tegorocznych wakacji.
Na słowa uznania zasługuje także Grzegorz Pławiak z klasy 6a, który uplasował się na 2 miejscu w województwie.
W konkursie wzięło udział ponad 3000 uczniów klas 5 i 6 szkoły podstawowej z całego kraju.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 30 marca 2017 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego " Spaß mit Deutsch". Po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji nasza szkoła zajęła III miejsce. W skład drużyny reprezentującej szkołę wchodziły uczennice, wyłonione wcześniej w etapie szkolnym:
Patrycja Dziadek z klasy Va, Pola Wiśniewska z klasy Va i Julianna Szafrańska z klasy VI b. Uczennice wykazały się obszerną wiedzą nie tylko realioznawczą, leksykalną, gramatyczną, ale też refleksem, ponieważ większość zadań była " na czas". Poziom konkursu był bardzo wysoki i nasze dziewczyny spisały się doskonale, godnie reprezentując szkołę. Serdecznie gratulujemy.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund 2016

16 listopada 2016 r. kilkunastu uczniów z klas piątych i szóstych wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund 2016. Uczennice klasy 5a uplasowały się na bardzo wysokich lokatach w województwie. Aleksandra Jopkiewicz zajęła 20 miejsce, a Pola wiśniewska 26 miejsce. Wśród uczniów klas szóstych najlepiej wypadła Karolina Mierzwa z klasy 6b, plasując się na 36 pozycji w województwie. Serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników!