Językowe

POWIATOWYM TURNIEJU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 23 kwietnia br uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym Turnieju Języka Angielskiego 'Primary Schol Macmillan Tournament'. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. W konkursie wzięło udział 45 uczniów z 12 szkół. Wśród zwycięzców znaleźli się nasi uczniowie:
Klasy VI:
I miejsce - Igor Markiewicz z klasy VIc
II miejsce - Nikola Wieczorkiewicz z klasy VIb
Klasy V:
I miejsce - Jowita Gortych z klasy Va

Serdecznie gratulujemy!

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OLIMPIADZIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

20 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie został zorganizowany międzyszkolny konkurs językowy „ Olimpiada Języka Angielskiego i Niemieckiego”. Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z klas IV-VI, którzy pod opieką p. Martyny Daczkowskiej dzielnie rywalizowało z uczniami m.in. z Chojnowa, Krzywej, Okmian oraz ze Złotoryi. Test konkursowy (leksykalno-gramatyczny) składał się z zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz zadań otwartych.
Wyniki naszych uczniów
JĘZYK ANGIELSKI
Klasy VI
Igor Markiewicz klasa 6C- I MIEJSCE
Klasy IV
Milena Przybylska klasa 4D-III MIEJSCE
Natasza Kotowska klasa 4B-III MIEJSCE
Klasy V
Jowita Gortych klasa 5A-II MIEJSCE

JĘZYK NIEMIECKI
Klasy VI
Aleksandra Jopkiewicz klasa 6A- II MIEJSCE
Wojciech Raszczuk klasa 6A-II MIEJSCE
Pola Wiśniewska klasa 6A-III MIEJSCE
Maksymilian Wielgus osiągnął wysoki wynik i niewiele zabrakło jemu do wyróżnienia.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i serdecznie gratulujemy wszystkich wyników!

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO MACMILLAN SCHOOL TOURNAMENT 2017

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie już po raz kolejny popisali się doskonałą znajomością języka angielskiego - tym razem w powiatowym konkursie organizowanym przez wydawnictwo Macmillan.
Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zostali LAUREATAMI konkursu: Igor Markiewicz z kl. 5c uplasował się na 2 miejscu, Grzegorz Pławiak z kl. 6a zdobył miejsce 3, a Nina Fedorków z klasy 6d miejsce 4.

Excellent Job

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 19 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 VII już edycja Międzyszkolnego Szkolnego Konkursu „Spaß mit Deutsch”. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła I miejsce!!!
Aleksandra Jopkiewicz, Pola Wiśniewska i Maksymilian Wielgus, uczniowie z klasy 6a, wykazali się obszerną wiedzą realiznawczą, gramatyczną i leksykalną, a także błyskotliwością i refleksem, ponieważ dużo zadań było ,, na czas ‘’.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, ale nasi uczniowie poradzili sobie doskonale! Serdecznie gratulujemy!

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH ACE 2017

Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie popisali się doskonałą znajomością języka angielskiego w ogólnopolskim konkursie językowym English Ace.
Grzegorz Pławiak z kl. 6a zdobył zaszczytne miejsce w województwie, uzyskując tytuł laureata. Igor Markiewicz z kl. 5c uplasował się na 3 miejscu w województwie, a Hanna Kozioł z kl. 4b, Lena Kaziów z kl. 4b oraz Jowita Gortych z kl. 4a otrzymały wyróżnienia za bardzo dobry wynik w konkursie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!