Sportowe

MISTRZOSTWA BOLESŁAWCA W SIATKÓWCE DZIEWCZYN

Dnia 30.01.2018 odbyły się Mistrzostwa Bolesławca w siatkówce dziewczyn. Nasze reprezentacje zdobyła drugie miejsce. Dziewczyny wystąpiły w składzie Kinga Uczkiewicz, Pola Spychała, Małgorzata Leszczyńska, Julia Bartoch, Ola Klimek, Ola Wiśniewska, Natalia Remiszewska, Julia Słota, Ala Biskupska.

FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ W SZTAFETACH PŁYWACKICH

Dnia 5 lutego 2018 roku w Kamiennej Górze odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w Sztafetach Pływackich. Drużyna z Czwórki w składzie Michał Berdzik, Jakub Foremny, Igor Gorski, Tymoteusz Szklany, Michał Raszczuk, Filip Steifer, Kacper Świerniak i Jakub Woch zajęła 5 miejsce w sztafecie pływackiej 8 x 25 metrów. Ponadto w startach indywidualnych sukces odnieśli: Michał Berdzik zajmując 2 miejsce w żabce oraz Igor Gorski – 2 miejsce w kraulu na grzbiecie. Gratulujemy naszym pływakom!

MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W SZTAFETACH PŁYWACKICH

Dnia 5 grudnia 2017 roku w Parku Wodnym ORKA w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego w Sztafetach Pływackich. Drużyny szkolne liczyły po 8 osób i każda z nich miała do przepłynięcia 25 metrów.

WYNIKI TECHNICZNE DZIEWCZĄT - 8 X 25 M.
1. SZKOŁA PODST, „OXPRESS” BOLESŁAWIEC - 2 : 36,97 min.
2. SZKOŁA PODSTAWOWA 5 BOLESŁAWIEC - 2 : 37,56
3. SZKOŁA PODSTAWOWA 4 BOLESŁAWIEC - 2 : 42,70
4. SZKOŁA PODSTAWOWA OSIECZNICA - 2 : 55,18
5. SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BOLESŁAWIEC - 3 : 06,97

WYNIKI TECHNICZNE CHŁOPCÓW - 8 X 25 M.
1. SZKOŁA PODST. „OXPRESS” BOLESŁAWIEC - 2 :24,00 min.
2. SZKOŁA PODSTAWOWA 4 BOLESŁAWIEC - 2 : 36,41
3. SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BOLESŁAWIEC - 3 : 31,87

Wicemistrzami Powiatu w kategorii chłopców zostali : Jakub Woch, Igor Gorski, Tymoteusz Szklany, Michał Raszczuk, Filip Steifer, Jakub Foremny, Kacper Świerniak i Michał Berdik (op. Zięba Daniel) i te osoby wystartują w zawodach strefowych 5 lutego 2018 roku w Kamiennej Górze. Gratulujemy!
II wicemistrzami powiatu w kategorii dziewcząt zostały: Aleksandra Zięba, Marcelina Siołkowska, Anna Kopacka, Kinga Rajczakowska, Hanna Jarczyńska, Julia Łasocha, Hanna Siołkowska i Bleichert Wiktoria (op. Daniel Zięba). Gratulujemy!

JESTEŚMY MISTRZAMI BOLESŁAWCA W TENISIE STOŁOWYM!

Dnia 6 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Bolesławca w Tenisie Stołowym. Zarówno w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców nasi zawodnicy wywalczyli I miejsce i awansowali do etapu powiatowego! Mistrzowie z Czwórki to: Klaudia Hucał, Olga Obroślak, Mikołaj Cieśla, Jakub Jarosławski i Dawid Pronkiewicz. Życzymy dalszych sukcesów!

II MIEJSCE W TURNIEJU PÓŁFINAŁOWYM DO MISTRZOSTW POLSKI W RUGBY TAG!

W piątek 1 grudnia odbył się Turniej Półfinałowy do Mistrzostw Polski w Rugby TAG. W zawodach wzięło udział 30 drużyn z województwa Dolnośląskiego w kategorii klas 4, 5 i 6. Nasza drużyna z klas 6 zajęła bardzo dobre II miejsce ustępując jedynie Mistrzom Polski z zeszłego roku - SP14 z Lubina. Finał był bardzo zacięty a o zwycięstwie zadecydował 1 punkt zdobyty dopiero w doliczonym czasie gry! Ponadto zawodnicy z klas piątych mieli kolejną okazję sprawdzić swoje umiejętności na tak dużej imprezie. Po zaciętych meczach zajęli VII miejsce w turnieju. Gratulujemy!
Kl. 5: Nadia Łyda, Martyna Paprot, Oskar Raziuk, Radosław Bakalarz, Michał Pałys, Jakub Wrzeszcz, Wiktor Kowalski, Patryk Piotrowski i Jakub Brzymowski.
Kl. 6: Liliana Widłak, Klaudia Hucał, Igor Gorski, Mateusz Marek, Dominik Twardowski, Szymon Nowak i Tomasz Janik.