REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Karta zapisu do świetlicy - zobacz >>>

Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ – kwiecień-czerwiec 2016

WIELKANOC

Dzieci wykonały liczne prace na kiermasz wielkanocny i uczestniczyły w warsztatach zdobienia pisanek z wykorzystaniem różnych technik, które prowadziła osoba zaproszona z zewnątrz. Wykonały również palmy wielkanocne i baranki, które zostały przekazane z życzeniami świątecznymi dla władz miasta oraz dyrektorów placówek oświatowych w mieście.

DZIEŃ PATRONA

Dzieci ze świetlicy wykonały prace dotyczące Jana Matejki – patrona naszej szkoły, z których później wykonaliśmy gazetkę na korytarzu szkolnym.

PROJEKT „NASZ AUTYZM”

Zajęcia otwarte pt. „Nasz autyzm” w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Spotkania z innymi w Czwóreczce” prowadzone były w formie warsztatów. Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach

Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ – styczeń/marzec 2016

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci robiły prace plastyczne i kartki, w których pisały życzenia dla swoich babć i dziadków.

WALENTYNKI

Z okazji Walentynek dzieci wykonywały prace manualne, które były wystawione na kiermaszu walentynkowym. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup papierniczych materiałów manualnych do świetlicy szkolnej.

W POSZUKIWANIU WIOSNY

W świetlicy szkolnej postanowiliśmy przywołać wiosnę, za którą wszyscy bardzo tęsknimy. Z pomocą nauczycieli świetlicy dzieci wykonały kwiaty z krepiny i bibuły, ułożyły z nich bukiety i wraz z życzeniami z okazji Dnia Kobiet wręczyły je Pani dyrektor i wicedyrektor oraz Paniom z sekretariatu.

Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ – grudzień 2016

ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE

Dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia wykonywaliśmy różne prace plastyczne i ozdoby świąteczne. Dekorowaliśmy pierniczki i zorganizowaliśmy w naszej świetlicy kiermasz bożonarodzeniowy. Zebrane fundusze będą przeznaczone na zakup materiałów kreatywnych do prac manualnych. Śpiewaliśmy kolędy i nauczyliśmy się pastorałki pt. „Kto wie”. Rozmawialiśmy o zwyczajach wigilijnych. Dzieci wykonały kartki świąteczne z życzeniami dla grona pedagogicznego i pracowników szkoły.

MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia w świetlicy odwiedził nas tajemniczy gość przynosząc dzieciom słodycze.

ANDRZEJKI

Poznaliśmy andrzejkowe zabawy i wróżby, a  niektóre z nich wykonaliśmy w świetlicy. Wykonaliśmy również różne prace plastyczne dotyczące andrzejkowych zwyczajów.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W tym dniu odwiedził nas przyjaciel Miś. Dzieci z radością powitały gościa. Przyniosły do świetlicy swoje ulubione maskotki.

Publikacje po projekcie "Rozpędzony wózek hejtu. Tolerujmy Niepełnosprawnych!"

Film 1 - zobacz >>>

Film 2 - zobacz >>>

Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ – listopad 2016

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, ZADUSZKI, DZIADY.

Dzieci wysłuchały opowieści nauczyciela o Zaduszkach – dziś i dawniej. Kolorowały książeczkę o zachowaniu się na cmentarzu. Wykonywały także prace plastyczne o tematyce jesiennej.

WDRAŻAMY DO OSZCZĘDNOŚCI

Rozmawialiśmy o ekologii i recyklingu. Segregowaliśmy odpady i wykonywaliśmy prace plastyczne o tematyce ochrony środowiska.

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Rozmawialiśmy o dziejach Polski, patriotyzmie i o Marszałku Józefie Piłsudskim. Dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony oraz kolorowały prace o tematyce niepodległościowej.

Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ – październik 2016

Zapraszamy do podziwiania prac plastycznych o tematyce jesiennej, zamieszczonych w korytarzu szkoły. Wykonawcami są dzieci ze świetlicy szkoły.

PRAWA I OBOWIĄZKI DZIECKA

W tygodniu poświęconym prawom i obowiązkom dziecka, dzieci zapoznały się z powyższym tematem w statusie szkoły. Poznały również historię życia i działalność wielkiego pedagoga i przyjaciela dzieci Janusza Korczaka.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tygodniu poświęconym Edukacji Narodowej, dzieci uczyły się piosenki pt. „Tabliczka muzyczka” z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Wykonały także papierowe kwiatki i laurki, które na uroczystym apelu wręczyły nauczycielom i dyrekcji. W tym dniu oglądaliśmy bajki, odwiedzali nas również nauczyciele naszej szkoły i uczestniczyli w zabawach z dziećmi.

CO NOWEGO W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

SYSTEMATYCZNIE ROBIMY JESIENNE OWOCE Z PAPIERU ORAZ JRZYKI ZE SKORUPEK KASZTANÓW I PLASTELINY.

ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI
W TYM TYGODNIU POZNAWALIŚMY HISTORIĘ ŻYCIA I TWÓRCZOŚCI FRYDERYKA CHOPINA. CZYTALIŚMY KOMIKS, A POTEM KOLOROWALIŚMY PORTRET KOMPOZYTORA. SŁUCHALIŚMY UTWORÓW SŁYNNEGO POLAKA. PO WYSŁUCHANIU UTWORÓW INNYCH TWÓRCÓW MUZYKI POWAŻNEJ, PRÓBOWALIŚMY PRZEDSTAWIĆ JE W SPOSÓB PLASTYCZNY.

POZNAWALIŚMY TECHNIKI ZAPAMIĘTYWANIA. NAZYWALIŚMY I ROZPOZNAWALIŚMY PODSTAWOWE SMAKI. RYSOWALIŚMY ZMYSŁY. ROZWIĄZYWALIŚMY  ALFABETYCZNE ZAGADKI.

KONKURS PLASTYCZNY pt. ”PANI JESIEŃ”
WSZYSTKIE DZIECI PIĘKNIE POKOLOROWAŁY OBRAZKI. W NAGRODĘ OTRZYMAŁY „PLANY LEKCJI”.

W SZKOLE, NA DRODZE I W ŚWIETLICY NAJWAŻNIEJSZE JEST BEZPIECZEŃSTWO DZIECI.

ZAPRASZAMY DO PODZIWIANIA PRAC PLASTYCZNYCH, ZAMIESZCZONYCH W KORYTARZU SZKOŁY. WYKONAWCAMI SĄ DZIECI ZE ŚWIETLICY SZKOŁY.