Artystyczne

I SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

W poniedziałek 4 grudnia 2017 roku na sali widowiskowej odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 4 – 7 prezentując wybraną przez siebie piosenkę: Aleksandra Wiśniewska ,,Gołębi song”, Dominika Wróblewska ,,Dziś idę walczyć mamo”, Natalia Jędrak ,,Czerwone berety”, Otylia Dańko ,,Kolęda warszawska”, Wojciech Raszczuk ,,Rota”, Jagoda Jankowska ,,Obudź się Polsko”, duet Maja Skrzypczak i Filip Fink ,,Przybyli ułani”, Karolina Cydzik ,,Piechota”, Oliwia Czuchraj ,, Marsz I Brygady”, Kamil Gałka ,,Niepodległa”, Natalia Mysiak ,,Sen o Warszawie”, duet Natalia Agos i Wiktoria Pasierbiewicz ,,Piechota”, Vanessa Ostrowska ,,Tango na głos i orkiestrę”, Wiktoria Eliaszewicz ,,Ojczyzno ma”, Lena Zamorska ,,Obudź się Polsko”. Wszyscy pięknie zaśpiewali ukazując swój talent muzyczny. Po krótkiej naradzie jury w składzie pani Barbara Lendzian , pani Urszula Smusz i pani Joanna Krajewska jednogłośnie przyznało 1 miejsce Vanessie Ostrowskiej (kl.4c) i Kamilowi Gałce (kl.5a), 2 miejsce Wiktorii Eliaszewicz (kl.4d) i Natalii Jędrak (kl.6c), 3 miejsce Dominice Wróblewskiej (kl.7b) i Lenie Zamorskiej (kl.4a). Wyróżnienie otrzymała Otylia Dańko (kl.6b) i Aleksandra Wiśniewska (kl.7a) . Gratulujemy wszystkim wykonawcom!

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

W dniu 28.11.2017r. W Teatrze Starym uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody za udział w konkursie plastycznym „Za co lubię Wyspiańskiego?”
Justyna Grudzień z klasy 7d - nagroda główna
Karolina Góra z klasy 4a – nagroda główna

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Dnia 28.11.2017r. uczniowie z naszej szkoły zdobyli nagrody za udział w konkursie plastycznym „Używki?! Nie, dziękuję!” zorganizowanego przez Straż Miejską w Bolesławcu.
Krzysztof Mierzwa z klasy 4c – I miejsce
Hanna Jarczyńska z klasy 5c – II miejsce
Patrycja Lipiec z klasy 6c – II miejsce

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

W dniu 25.11.2017r. w Centrum Integracji Kulturalnej rozstrzygnięto wyniki konkursu plastycznego „Barwy Niepodległej” w ramach projektu „Niepodległa to My”.
Nagrody otrzymały Natalia Mysiak i Julia Bielak z klasy 5d w postaci tabletów, a ich prace można oglądać w kalendarzu na rok 2018.

JAN PAWEŁ II - MONTAŻ SŁOWNO - MUZYCZNY

"On wciąż jest z nami", to tytuł montażu muzyczno- słownego poświęconego św. Janowi Pawłowi II, który 22.10.2017r.  został przedstawiony przez uczniów z klasy VI B i klas VII, w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu. W pięknej oprawie muzycznej uczniowie recytowali poezję poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II i przypomnieli fragmenty Jego nauczania.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

W dniu 23.05.2017r w Starym Teatrze został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” organizowany przez Starostwo Powiatowe w Bolesławcu. Laureatami eliminacji na szczeblu powiatowym zostali:

Noemi Studzińska I miejsce
Hubert Cebrowski II miejsce
Dawid Pronkiewicz III miejsce

wyróżnienia: Julianna Poliwka i Aleksandra Jopkiewicz

SUKCESY MUZYCZNE CZWÓRKI

W kwietniu w Centrum Integracji Kulturalnej odbył się V Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej. Zarówno zespól Oktawa jak i solista Kamil Gałka z kl. 4a wyśpiewali pierwsze miejsca. Oktawa wykonała piosenkę „Chcę wyjechać na wieś” i reprezentowana była przez Aleksandrę Wiśniewską kl.6, Katarzynę Rewińską kl. 5, Patrycję Mikutel kl. 5, Natalię Jędrak kl. 5, Weronikę Grum kl. 4, Vanessę Ostrowską kl. 3, Kamila Gałkę kl. 4. Kamil Gałka zdobył serca jurorów i słuchaczy śpiewając piosenkę,, Ale jestem”. Wyróżnienie na tymże konkursie zdobyła również Vanessa Ostrowska . Vanessa wzięła również udział 22 kwietnia w Konkursie Piosenki Polskiej , który odbył się w Gromadce i zajęła na nim miejsce drugie.