Artystyczne

Szukaj

OKTAWA LAUREATEM XII DOLNOŚLĄSKIEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ – GRATULACJE!

26 kwietnia zespół wokalny Oktawa wystąpił na Koncercie Galowym we Wrocławiu. Koncert ten był zwieńczeniem wcześniejszych zmagań regionalnych uzdolnionych muzycznie uczniów z dolnośląskich szkół. Pierwszy etap konkursu organizowały Młodzieżowe Domy Kultury we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu. Zespoły i wokaliści zakwalifikowani do kolejnego etapu rywalizowali muzycznie we Wrocławiu 12 kwietnia. Z radością informujemy, że nasz szkolny zespół Oktawa zdobył uznanie jury i Pierwszą Nagrodę . Podczas gali został odczytany list napisany na tę okazje przez Annę Zalewską, Minister Edukacji Narodowej. Pan Roman Kowalczyk, dolnośląski Kurator Oświaty i organizator przeglądu wręczył Oktawie dyplomy oraz zaświadczenia, które dodają dwa punkty do rekrutacji do szkoły średniej. Ponadto wokaliści otrzymali talony na zakupy w Empiku a szkoła bogaty zestaw edukacyjny - mapy . Przypominamy, że sukces wyśpiewali Patrycja Mikutel kl.6b, Katarzyna Rewińska kl.6b, Natalia Jędrak kl.6b, Kamil Gałka kl.6b, Vanessa Ostrowska kl.4c, Lena Zamorska kl.4a, Dominika Wróblewska kl.7b, Aleksandra Wiśniewska kl.7a. Zespół przygotowała p. Joanna Krajewska.