Edukacja wczesnoszkolna

PODWÓJNY SUKCES OŚMIOLATKÓW Z KLASY 2c

Joanna Mysiak, uczennica klasy 2c, została laureatką ogólnopolskiego konkursu przyrodniczego „MINIEUROLAND INSPIRUJE NATURĄ” za najlepszy zielnik drzew. Zainspirowana sukcesem Asi, cała klasa 2c, przez cztery miesiące wykonywała zielnik kwiatów, za który w II etapie ogólnopolskiego konkursu przyrodniczego otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy!

DOLNOŚLĄSKI KONKURS PLASTYCZNY - WYRÓŻNIENIA W KLASACH MŁODSZYCH

Miło nam poinformować, że troje uczniów z klas młodszych otrzymało wyróżnienia w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym "Czysta woda". Są to:
Artur Miżdal - kl. IIIa,
Jakub Świtalski - kl. IIIa,
Joanna Mysiak - kl. IIc.
Gratulujemy!

MASKI KARNAWAŁOWE

Uczniowie klasy 2a zaprosili 5 stycznia swoich bliskich na warsztaty tworzenia masek karnawałowych. Efekty zobaczyć można na gazetce przy bibliotece.

"CZYTANIE MIASTA: BOLESŁAWIEC"

17 czerwca 2016r. uczniowie klas 1 "e" i 3 "c" wzięli udział w finale projektu "Czytanie miasta: Bolesławiec". W MCC BOK zostały zaprezentowane efekty pracy uczniów SP 4 i I LO. Przez kilka kolejnych zajęć dzieci spotykały się z animatorkami, które pomagały im w odkrywaniu - "czytaniu" - naszego miasta. Zostały stworzone mapy mentalne "Pamiętam, że"', olbrzymie budowle z klocków przedstawiające Bolesławiec oraz mandale okazujące Bolesławiec w przyszłości. Uczniowie podczas spotkań stawali się detektywami tropiącymi ciekawe miejsca, ludzi i wydarzenia związane z naszym miastem. Piękna łódź oraz sieć ozdobiona rybkami przygotowanym przez licealistów, które pojawiły się nieopodal kina FORUM, stanowiły niemałą atrakcję tego wydarzenia. Każdy mógł na niej umieścić swój wpis dotyczący miasta i swojego w nim miejsca.
Mimo niesprzyjającej aury dzieci bawiły się świetnie.
Dziękujemy pani Kamili Kamińskiej - koordynatorce projektu i jej zespołowi, czyli: pani Paulinie Kidzie, pani Dominice Majewskiej oraz pani Agnieszce Wieszaczewskiej.

TURNIEJ ORTOGRAFICZNY DLA KLAS III

12 maja 2016 roku w szkole Podstawowej nr 3 w Bolesławcu odbył się XII TURNIEJ ORTOGRAFICZNY dla klas III szkół podstawowych "W kręgu baśni braci Grimm”.
Komisja Konkursowa w składzie: Krystyna Raszka, Danuta Sicińska - Burzawa i Monika Grygorcewicz wyłoniła laureatów. Aż 4 uczniów naszej szkoły znalazło się wśród laureatów konkursu. Brawo!

Laureaci konkursu:

1. Jowita Gortych, SP nr 4 w Bolesławcu – I miejsce
2. Michał Bonk, SP nr 4 w Bolesławcu – I miejsce
3. Jagoda Chrobot, ZSP OXPRESS w Bolesławcu – II miejsce
4. Maksymilian Żukowski, SP nr 2 w Bolesławcu – II miejsce
5. Milena Konieczna, SP w Nowogrodźcu – III miejsce
6. Anna Jędzierowska, SP Zakonu Pijarów w Bolesławcu – III miejsce
7. Bartosz Dimitrov, SP nr 4 w Bolesławcu – IV miejsce
8. Martyna Dębiec, ZSP w Bożejowicach – V miejsce
9. Krzesimir Piotrowski, SP Zakonu Pijarów – V miejsce
10. Michał Jednoróg, SP nr 5 w Bolesławcu – V miejsce
11. Bartosz Pastusiak, SP nr 4 w Bolesławcu – VI miejsce.

DZIEŃ TALENTÓW

Nasza szkoła należy do tych, które promują talenty, dlatego w tym roku przywitaliśmy wiosnę inaczej niż nakazuje tradycja. Pierwszy Dzień Wiosny był w naszej szkole również Dniem Talentów, podczas którego uczniowie klas I, II i III mieli możliwość zaprezentowania swoich pasji i zdolności przed dyrekcją szkoły, nauczycielami, rodzicami oraz rówieśnikami z klas. Występujący popisywali się umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi, recytatorskimi, sportowymi, plastycznymi oraz grą na instrumencie. A oto wyniki pokazów:
KLASY I
1. Julia Fila kl. 1e
2. Sebastian Brzeźniakiewicz kl. 1e
3. Miłosz Janik kl. 1d
Wyróżnienie: Maja Fiedorowicz kl. 1d, Emilia Kopiec kl. 1e, zespół z kl.1d Jakub Kunysz, Krystian Kumosz, Tycjan Biniek, Hubert Kida, Julia Lewandowska, Vanessa Michaluk, Miłosz Janik, Milena Bik, Julia Chodkiewicz
KLASY II
1. Diana Majewska i Natalia Jackowska kl. 2b
2. Nikola Dul kl. 2c
3. Miłosz Wójcik kl. 2d
Wyróżnienie: Paulina Kunka kl. 2d, Amelia Cieśla, Kinga Rajczakowska, Weronika Klessa kl. 2d, Klara Strzelczyk, Katarzyna Potoczniak kl. 2d, Natasza Kotowska kl. 2b, Milena Przybylska kl. 2d
KLASY III
1. Kamil Gałka kl. 3a
2. Oliwia Kłoczko kl. 3b
3. Julia Bielak, Martyna Paprot, Nadia Łyda kl. 3d
Wyróżnienie: Pascal Gnatowski kl. 3d, Natalia Wilk kl. 3a, Marika Barycka, Natalia Dul kl. 3d, Natasza Mastalska, Weronika Grum kl. 3a, Maria Łuksza kl. 3a
PRACE PLASTYCZNE
KLASY I
Joanna Mysiak kl. 1 c, Nel Służyńska kl. 1d, Magdalena Hil kl. 1d
KLASY II
Eryk Cebrowski kl. 2b, Oliwia Grzybek kl. 2a, Anna Haluch kl. 2a, Emilia Zięba kl. 2a
KLASY III
Natalia Mysiak kl. 3d, Jowita Gortych kl. 3a, Maja Nuckowska kl. 3a, Julia Kędzierski
PRACE TECHNICZNE
Maja Fiedorowicz kl. 1d, Joanna Udzielak kl. 1d, Julia Błaszczyszyn kl. 1d, Marcelina Mrozik kl. 1e
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, długopisy, a laureaci medale i nagrody. Gratulujemy!

SPARTAKIADA TRZECIOKLASISTÓW

Po Spartakiadzie Drugoklasistów przyszła pora na rywalizację uczniów klas trzecich. 18 marca 2016r. ośmioosobowe drużyny reprezentujące klasy trzeciej wzięły udział w Spartakiadzie Trzecioklasistów. Po krótkiej rozgrzewce, zawodnicy przechodzili przez szarfę, podawali piłkę do kapitana, biegali w sztafecie, skakali w workach, przenosili piłkę lekarską, a nawet "sadzili ziemniaki". Wszystko to, aby wykazać swoją siłę, szybkość, wytrzymałość, koordynację ruchową, zwinność, zręczność, moc, skoczność i gibkość. Dobra współpraca w drużynie i działanie zgodnie z zasadami fair play spowodowały bardzo wyrównaną walkę. Po podliczeniu punktów, jury w składzie pani Jolanta Rzeźwicka i pani Andżelina Kraśnicka, wyłoniło mistrza klas trzecich, a pani dyrektor Edyta Kwiatkowska wręczyła drużynie klasy 3 "a" puchar "Spartakiady Trzecioklasistów".
Gratulujemy zwycięzcom.