Edukacja wczesnoszkolna

Szukaj

"CZYTANIE MIASTA: BOLESŁAWIEC"

17 czerwca 2016r. uczniowie klas 1 "e" i 3 "c" wzięli udział w finale projektu "Czytanie miasta: Bolesławiec". W MCC BOK zostały zaprezentowane efekty pracy uczniów SP 4 i I LO. Przez kilka kolejnych zajęć dzieci spotykały się z animatorkami, które pomagały im w odkrywaniu - "czytaniu" - naszego miasta. Zostały stworzone mapy mentalne "Pamiętam, że"', olbrzymie budowle z klocków przedstawiające Bolesławiec oraz mandale okazujące Bolesławiec w przyszłości. Uczniowie podczas spotkań stawali się detektywami tropiącymi ciekawe miejsca, ludzi i wydarzenia związane z naszym miastem. Piękna łódź oraz sieć ozdobiona rybkami przygotowanym przez licealistów, które pojawiły się nieopodal kina FORUM, stanowiły niemałą atrakcję tego wydarzenia. Każdy mógł na niej umieścić swój wpis dotyczący miasta i swojego w nim miejsca.
Mimo niesprzyjającej aury dzieci bawiły się świetnie.
Dziękujemy pani Kamili Kamińskiej - koordynatorce projektu i jej zespołowi, czyli: pani Paulinie Kidzie, pani Dominice Majewskiej oraz pani Agnieszce Wieszaczewskiej.