Językowe

Szukaj

CHRISTMAS CARDS EXCHANGE 2017

To już kolejny projekt eTwinning, w którym bierze udział nasza szkoła. W ramach współpracy ze szkołą w Czechach, Grecji, Łotwy i Turcji dostaliśmy kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. Wszystkie kartki można podziwiać na wystawie na tablicy przy pokoju nauczycielskim.
Dziękujemy wszystkim uczniom z naszej szkoły, którzy wykonali własnoręcznie kartki i napisali życzenia w języku obcym. Wszystkie szkoły partnerskie otrzymały już nasze paczki z kartkami.
Koordynator projektu: Martyna Daczkowska

PROJEKT Z KLASĄ

My classroom door to projekt realizowany w naszej szkole w ramach ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”. Projekt zakłada dekoracje drzwi napisami i plakatami w języku obcym. Pierwsze plakaty już pojawiły się na wybranych drzwiach i wprowadzają uczniów świąteczny nastrój. Kolejne napisy motywacyjne i plakaty już w styczniu i lutym.

PROJEKT ETWINNING W NASZEJ SZKOLE

Co to jest eTwinning?
eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
Projekt eTwinning zakłada wymianę korespondencji w języku angielskim ze szkołami z Ukrainy, Łotwy, Hiszpanii oraz Norwegii. Klasa 4d biorąca udział w projekcie napisała listy, które zostały rozesłane do zaprzyjaźnionych szkół. Kartki, które otrzymała nasza szkoła w ramach współpracy można było podziwiać na wystawie obok sekretariatu na parterze w październiku.
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, rusza kolejny projekt eTwinning. Chętne osoby mogą wykonać kartki świąteczne i napisać życzenia w języku polskim i angielskim. Gotowe kartki można przynosić do pani Martyny Daczkowskiej- osoby odpowiedzialnej za realizację projektu. Z niecierpliwością czekamy na kartki świąteczne ze szkół w całej Europie.

SPOOKY ESCAPE, CZYLI HALLOWEENOWY POKÓJ ZAGADEK

31 października z okazji Halloween grupa uczniów z klasy 5A, pod opieką pani Martyny Daczkowskiej i pani Weroniki Soluch, wzięła udział w zabawie w konwencji escape rooom na lekcji języka angielskiego. Gra polegała na rozwikłaniu zagadek w języku obcym i odkryciu szyfru, który umożliwił uczniom wydostanie się z klasy i pójście na przerwę.
Uczniowie zaopatrzeni w telefony z zainstalowaną aplikacją do czytnika kodów QR stawili czoła licznym zagadkom np. dopasowanie idiomów i ich definicji, przeczytanie opisu historii Halloween i odpowiedzenie na pytania oraz obejrzenie krótkiego filmiku, a następnie uzupełnienie zdań. Wykonanie każdego zadania prowadziło do wskazówki, która umożliwiła drużynom odkrycie anty-zaklęcia i opuszczenie klasy.
Nietypowa lekcja języka angielskiego została zgłoszona do konkursu „Dzień z Technologią - JESTEM SMART”
Już wkrótce kolejny pokój zagadek i lekcje języka obcego inne niż zawsze

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO MACMILLAN SCHOOL TOURNAMENT 2017

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie już po raz kolejny popisali się doskonałą znajomością języka angielskiego - tym razem w powiatowym konkursie organizowanym przez wydawnictwo Macmillan.
Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zostali LAUREATAMI konkursu: Igor Markiewicz z kl. 5c uplasował się na 2 miejscu, Grzegorz Pławiak z kl. 6a zdobył miejsce 3, a Nina Fedorków z klasy 6d miejsce 4.


Excellent Job

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH ACE 2017

Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie popisali się doskonałą znajomością języka angielskiego w ogólnopolskim konkursie językowym English Ace.
Grzegorz Pławiak z kl. 6a zdobył zaszczytne miejsce w województwie, uzyskując tytuł laureata. Igor Markiewicz z kl. 5c uplasował się na 3 miejscu w województwie, a Hanna Kozioł z kl. 4b, Lena Kaziów z kl. 4b oraz Jowita Gortych z kl. 4a otrzymały wyróżnienia za bardzo dobry wynik w konkursie.

 
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

22 kwietnia 2017r. w naszej szkole można było poczuć się prawdziwym Obywatelem Świata. I to dosłownie. Tego dnia, bowiem, trudno było się zorientować, czy jesteśmy w Europie, Ameryce, Afryce, Azji, czy też w Australii. Uczniowie klas 4-6, w ramach obchodów Dnia Języków Obcych, przygotowali widowiskową wręcz prezentację krajów, w których mieszkańcy posługują się różnymi językami obcymi. Można więc było spotkać karawanę, zobaczyć Faraona , mumię egipską, rosyjskie babuszki, zwiedzić ruiny Akropolu, zobaczyć mur chiński, zatańczyć Zorbę, czy też zjeść oryginalny gulasz węgierski. Spragnieni słońca i ciepła, mogli poczuć je w gorącej Brazylii, Australii lub Meksyku. W tropikach można było zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt: koalę, kangura, tygrysa, słonia, wielbłąda, barwne papugi, albo też podziwiać orientalne tancerki, relaksować się wśród woni kadzideł lub zobaczyć, jak wyglądają oryginalne stroje Hindusa lub Chińczyka.
Stoiska przygotowane przez uczniów były prawdziwym źródłem wiedzy o wylosowanym wcześniej kraju. Każdy mógł dowiedzieć się, jaki jest język urzędowy, które miasto jest stolicą, poznać zabytki i ciekawostki znane w całym świecie oraz różne zwroty grzecznościowe. Prawdziwą kopalnią wiedzy było dla wszystkich stoisko klasy 4b – USA. Dzięki barwnej prezentacji mogliśmy przenieść się błyskawicznie na Hawaje lub Alaskę, spotkać bohaterów książek Marka Twain’a lub wypić colę w towarzystwie Myszki Minnie.
Po prezentacji stoisk w salach lekcyjnych, nadszedł czas na kolejną część imprezy. Każda klasa dała pokaz swoich możliwości. Dla widzów była to prawdziwa uczta dla oczu i ducha, która przeszła najśmielsze oczekiwania komisji konkursowej. Jury w składzie- nauczycielki języków obcych – Edyta Kowalska, Aleksandra Kraśnicka, Jolanta Kucharska, Jolanta Walczak-Barchacka, Joanna Żmuda, nauczycielka plastyki Agnieszka Grzęda , miało twardy orzech do zgryzienia. W trosce o jak najtrafniejszy werdykt do pracy w komisji zostali włączeni uczniowie- przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Do ogólnej punktacji zdobytej przez klasy zostały doliczone punkty za Quiz o świecie, w którym uczniowie mogli zdobyć nawet 25 pkt. Po emocjonujących zmaganiach i bardzo wyrównanej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców:
I m – klasa 4d
II m – klasa 4b
III m- klasa 4c
wyróżnienie- klasa 4a


Na prośbę organizatorek Rada Rodziców ufundowała dla zwycięskich klas nagrody: za I miejsce 150 zł, za II miejsce 100 zł, za III miejsce i wyróżnienie 50 zł .
Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale też pozostałym klasom, które przy ogromnym wsparciu wychowawców i rodziców perfekcyjnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do Dnia Języków Obcych. Dzięki Wam ten dzień był wyjątkowy i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

FILM NA BOLEC.INFO >>>