Językowe

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OLIMPIADZIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

20 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie został zorganizowany międzyszkolny konkurs językowy „ Olimpiada Języka Angielskiego i Niemieckiego”. Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z klas IV-VI, którzy pod opieką p. Martyny Daczkowskiej dzielnie rywalizowało z uczniami m.in. z Chojnowa, Krzywej, Okmian oraz ze Złotoryi. Test konkursowy (leksykalno-gramatyczny) składał się z zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz zadań otwartych.
Wyniki naszych uczniów
JĘZYK ANGIELSKI
Klasy VI
Igor Markiewicz klasa 6C- I MIEJSCE
Klasy IV
Milena Przybylska klasa 4D-III MIEJSCE
Natasza Kotowska klasa 4B-III MIEJSCE
Klasy V
Jowita Gortych klasa 5A-II MIEJSCE

JĘZYK NIEMIECKI
Klasy VI
Aleksandra Jopkiewicz klasa 6A- II MIEJSCE
Wojciech Raszczuk klasa 6A-II MIEJSCE
Pola Wiśniewska klasa 6A-III MIEJSCE
Maksymilian Wielgus osiągnął wysoki wynik i niewiele zabrakło jemu do wyróżnienia.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i serdecznie gratulujemy wszystkich wyników!

OFICJALNE KONTO SZKOŁY W APLIKACJI QUIZLET

quizlet wynikNasza szkoła wdrożyła do codziennej pracy nauki języka obcego program insta.ling. Czas na kolejną nowość technologiczną aplikację quizlet!
Quizlet jest DARMOWYM narzędziem do utrwalania słownictwa poznanego na lekcjach języka angielskiego oraz przygotowania się do kartkówek i sprawdzianów za pomocą fiszek i gier.
Jak to zrobić?
Wystarczy wejść na podaną stronę internetową, a następnie wyszukać według nazwy podręcznika rozdział i listę słówek, którą chcemy powtórzyć. Uczniowie mają do dyspozycji: tryb pisania i uczenia się, test, dopasowanie oraz grę grawitacja.
Nie zwlekaj! Wypróbuj sam i przekonaj się jak łatwo można przygotować się do najbliższego sprawdzianu za pomocą gier i zabaw!

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Już od kilku lat w naszej szkole jest organizowany Dzień Języków Obcych. W tym roku szkolna impreza odbyła się 21 marca 2018. Nauczyciele języków obcych przygotowali dla uczniów Konkurs Wiedzy o Językach oraz konkurs na prezentację danego kraju. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować swój kraj: uczniowie przygotowali plakaty, flagi, tradycyjne stroje oraz narodowe potrawy. Mogliśmy między innymi podziwiać Niemcy, Wielką Brytanię, Jamajkę, RPA, Mongolię czy Japonię
Dodatkowo, uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat języków świata w konkursie zorganizowanym w formie interaktywnego quizu-przy pomocy platformy kahoot. Trzyosobowe drużyny reprezentujące każdą klasę, musiały zmierzyć się z trudnymi pytaniami, na które niejeden dorosły miałby problem odpowiedzieć.

Klasyfikacja ogólna klas
I miejsce: klasa 5a
II miejsce: klasa 4a
III miejsce: klasa 4c

Konkurs Wiedzy o Językach
I miejsce: klasa 6c
II miejsce: klasa 7d
III miejsce: klasa 7b

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za zaangażowanie.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 19 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 VII już edycja Międzyszkolnego Szkolnego Konkursu „Spaß mit Deutsch”. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła I miejsce!!!
Aleksandra Jopkiewicz, Pola Wiśniewska i Maksymilian Wielgus, uczniowie z klasy 6a, wykazali się obszerną wiedzą realiznawczą, gramatyczną i leksykalną, a także błyskotliwością i refleksem, ponieważ dużo zadań było ,, na czas ‘’.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, ale nasi uczniowie poradzili sobie doskonale! Serdecznie gratulujemy!

EASTER CARDS EXCHANGE-PROJEKT ETWINNING

Nasza szkoła od września 2017 roku bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning. Uczniowie pracując w domu i na lekcjach przygotowywali materiały, które były wysyłane zaprzyjaźnionym szkołom z całej Europy. Pierwszym etapem pracy było napisanie listów z okazji Europejskiego Dnia Języków, a następnie wysłanie kartek Bożonarodzeniowych.
Ostatnim etapem pracy realizując projekt eTwinning było przygotowanie kartek Wielkanocnych dla zaprzyjaźnionych szkół z Danii, Hiszpanii i Grecji. Uczniowie klas trzecich przygotowali ponad 70 kartek wielkanocnych, które zostały rozesłane do uczniów. Łącznie otrzymaliśmy ponad 100 kartek i listów z zagranicy i tyle samo wysłaliśmy do naszych przyjaciół.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w realizację projektu!

ODZNAKA DOBRZE ZAPROJEKTOWANA SZKOŁA

poziom JPG5555Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą” nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.
To znak, że szkoła:
• podchodzi do edukacji sposób nowoczesny;
• jest otwarta na uczniowskie inicjatywy;
• tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów;
• jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

Kolejny projekt o zdrowym trybie życia jest realizowany w naszej szkole: Żyj smacznie i zdrowo. 13 lutego na zajęciach języka angielskiego Pani Martyna Daczkowska pracowała z uczniami z klasy 6c. Uczniowie realizowali temat „Dobra energia” i dowiedzieli się czym jest energia i skąd się bierze. W marcu uczniowie będą przygotowywać Konkursową Kartę Dania.