Językowe

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

22 kwietnia 2017r. w naszej szkole można było poczuć się prawdziwym Obywatelem Świata. I to dosłownie. Tego dnia, bowiem, trudno było się zorientować, czy jesteśmy w Europie, Ameryce, Afryce, Azji, czy też w Australii. Uczniowie klas 4-6, w ramach obchodów Dnia Języków Obcych, przygotowali widowiskową wręcz prezentację krajów, w których mieszkańcy posługują się różnymi językami obcymi. Można więc było spotkać karawanę, zobaczyć Faraona , mumię egipską, rosyjskie babuszki, zwiedzić ruiny Akropolu, zobaczyć mur chiński, zatańczyć Zorbę, czy też zjeść oryginalny gulasz węgierski. Spragnieni słońca i ciepła, mogli poczuć je w gorącej Brazylii, Australii lub Meksyku. W tropikach można było zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt: koalę, kangura, tygrysa, słonia, wielbłąda, barwne papugi, albo też podziwiać orientalne tancerki, relaksować się wśród woni kadzideł lub zobaczyć, jak wyglądają oryginalne stroje Hindusa lub Chińczyka.
Stoiska przygotowane przez uczniów były prawdziwym źródłem wiedzy o wylosowanym wcześniej kraju. Każdy mógł dowiedzieć się, jaki jest język urzędowy, które miasto jest stolicą, poznać zabytki i ciekawostki znane w całym świecie oraz różne zwroty grzecznościowe. Prawdziwą kopalnią wiedzy było dla wszystkich stoisko klasy 4b – USA. Dzięki barwnej prezentacji mogliśmy przenieść się błyskawicznie na Hawaje lub Alaskę, spotkać bohaterów książek Marka Twain’a lub wypić colę w towarzystwie Myszki Minnie.
Po prezentacji stoisk w salach lekcyjnych, nadszedł czas na kolejną część imprezy. Każda klasa dała pokaz swoich możliwości. Dla widzów była to prawdziwa uczta dla oczu i ducha, która przeszła najśmielsze oczekiwania komisji konkursowej. Jury w składzie- nauczycielki języków obcych – Edyta Kowalska, Aleksandra Kraśnicka, Jolanta Kucharska, Jolanta Walczak-Barchacka, Joanna Żmuda, nauczycielka plastyki Agnieszka Grzęda , miało twardy orzech do zgryzienia. W trosce o jak najtrafniejszy werdykt do pracy w komisji zostali włączeni uczniowie- przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Do ogólnej punktacji zdobytej przez klasy zostały doliczone punkty za Quiz o świecie, w którym uczniowie mogli zdobyć nawet 25 pkt. Po emocjonujących zmaganiach i bardzo wyrównanej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców:
I m – klasa 4d
II m – klasa 4b
III m- klasa 4c
wyróżnienie- klasa 4a

Na prośbę organizatorek Rada Rodziców ufundowała dla zwycięskich klas nagrody: za I miejsce 150 zł, za II miejsce 100 zł, za III miejsce i wyróżnienie 50 zł .
Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale też pozostałym klasom, które przy ogromnym wsparciu wychowawców i rodziców perfekcyjnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do Dnia Języków Obcych. Dzięki Wam ten dzień był wyjątkowy i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

FILM NA BOLEC.INFO >>>