Językowe

Szukaj

SPOOKY ESCAPE, CZYLI HALLOWEENOWY POKÓJ ZAGADEK

31 października z okazji Halloween grupa uczniów z klasy 5A, pod opieką pani Martyny Daczkowskiej i pani Weroniki Soluch, wzięła udział w zabawie w konwencji escape rooom na lekcji języka angielskiego. Gra polegała na rozwikłaniu zagadek w języku obcym i odkryciu szyfru, który umożliwił uczniom wydostanie się z klasy i pójście na przerwę.
Uczniowie zaopatrzeni w telefony z zainstalowaną aplikacją do czytnika kodów QR stawili czoła licznym zagadkom np. dopasowanie idiomów i ich definicji, przeczytanie opisu historii Halloween i odpowiedzenie na pytania oraz obejrzenie krótkiego filmiku, a następnie uzupełnienie zdań. Wykonanie każdego zadania prowadziło do wskazówki, która umożliwiła drużynom odkrycie anty-zaklęcia i opuszczenie klasy.
Nietypowa lekcja języka angielskiego została zgłoszona do konkursu „Dzień z Technologią - JESTEM SMART”
Już wkrótce kolejny pokój zagadek i lekcje języka obcego inne niż zawsze