Językowe

Szukaj

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Już od kilku lat w naszej szkole jest organizowany Dzień Języków Obcych. W tym roku szkolna impreza odbyła się 21 marca 2018. Nauczyciele języków obcych przygotowali dla uczniów Konkurs Wiedzy o Językach oraz konkurs na prezentację danego kraju. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować swój kraj: uczniowie przygotowali plakaty, flagi, tradycyjne stroje oraz narodowe potrawy. Mogliśmy między innymi podziwiać Niemcy, Wielką Brytanię, Jamajkę, RPA, Mongolię czy Japonię
Dodatkowo, uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat języków świata w konkursie zorganizowanym w formie interaktywnego quizu-przy pomocy platformy kahoot. Trzyosobowe drużyny reprezentujące każdą klasę, musiały zmierzyć się z trudnymi pytaniami, na które niejeden dorosły miałby problem odpowiedzieć.

Klasyfikacja ogólna klas
I miejsce: klasa 5a
II miejsce: klasa 4a
III miejsce: klasa 4c

Konkurs Wiedzy o Językach
I miejsce: klasa 6c
II miejsce: klasa 7d
III miejsce: klasa 7b


Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za zaangażowanie.