Matematyczno-przyrodnicze

Szukaj

NASI MATEMATYCE NAJLEPSI W KANGURZE!

Znamy już wyniki prestiżowego Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W tym roku odbył się już po raz dwudziesty siódmy. W tym samym dniu młodzi miłośnicy matematyki rozwiązywali zadania w swoich grupach wiekowych w 60 krajach świata. Organizatorem krajowym konkursu jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Uczniowie naszej szkoły poradzili sobie z zadaniami najlepiej w powiecie bolesławieckim. Na cztery osoby z najlepszym wynikiem - bardzo dobrym, wszyscy są uczniami „Czwórki”. Są to chłopcy z klasy czwartej – Jakub Korzeniewicz i Wojciech Raszczuk, klasy piątej – Konrad Andruchów i klasy szóstej – Antoni Łasica. Konrad i Antek ze swoimi wynikami znaleźli się na szóstym miejscu w województwie.
Dosyć długa jest lista uczniów wyróżnionych. Są to: Michał Raszczuk z klasy pierwszej, Dian Majewska i Franciszek Malczewski z klasy drugiej, Radosław Bakalarz z klasy trzeciej, Michał Silski i Seweryn Ramza z klasy czwartej, Jan Reguła i Oliwia Witek z klasy piątej oraz Amelia Modzelewska z klasy szóstej.
Był to już jeden z ostatnich konkursów matematycznym w tym roku. Życzymy naszym uczniom powodzenia w kolejnych zmaganiach z łamigłówkami królowej nauk.