Matematyczno-przyrodnicze

Szukaj

UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ

W dniach 6 i 9 lutego 2017 r. odbyły się w naszej szkole konkursy dotyczące pierwszej pomocy, na poziomie klas młodszych i starszych.
Konkursy składały się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Druga część -praktyczna polegała na sprawdzeniu umiejętności udzielania pomocy w sytuacjach pozorowanych.
Trzecioklasiści udzielali pomocy przy krwawieniu z nosa, skaleczeniu i układali osobę oddychającą, nieprzytomną w pozycji bezpiecznej. Uczniowie starszej grupy wiekowej wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową, udzielali pomocy w przypadku krwotoku i przewracali osobę poszkodowaną z pozycji na brzuchu na plecy. Rodzaje scen pozorowanych na każdym ze stanowisk były nieznane dla zawodników. Komisja konkursowa wyłoniła najlepszą drużynę z klas trzecich w składzie: Jakub Mazur, Marta Zajączkowska, Nela Łucka. Na poziomie klas IV - VI zwycięzcami zostali: Julia Słota, Natalia Gorlach i Wiktor Kuczyński.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie a laureatom szkolnych eliminacji życzymy sukcesów na konkursie w Jeleniej Górze.