Matematyczno-przyrodnicze

Szukaj

LAUREACI KONKURSU MATEMATYCZNEGO KOMA

Aż pięcioro uczniów z klas 6a oraz 6c odniosło wielki sukces w konkursie matematycznym organizowanym przez Uniwersytet Wrocławski. Wojciech Raszczuk, Jakub Korzeniewicz, Anna Kurtz, Igor Markiewicz oraz Pola Wiśniewska zostali laureatami szkolnego etapu konkursu Koma i zakwalifikowali się do finału konkursu. Uczniowie najpierw uczestniczyli w niełatwym wykładzie dotyczącym złożeń permutacji. Następnie rozwiązywali zadania dotyczące tego zagadnienia. W konkursie brało udział około 700 uczniów,
więc dostać się do finału nie było łatwo. Drugiego grudnia nasi laureaci wyjechali do Wrocławia na finał konkursu. Tam również brali udział w wykładzie. Tym razem temat to "Całka powierzchniowa." Zadania konkursowe nasi uczniowie rozwiązali na bardzo wysokim poziomie, zdobyli wiele punktów. Gratulujemy serdecznie!
Mamy przyjemność poinformować, że wśród finalistów konkursu znajduje się również Konrad Andruchów z klasy 7d. Uczeń uzyskał najwyższą liczbę punktów w szkolnym etapie konkursu. 9 grudnia będzie reprezentował szkołę w finale w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Konrad będzie rywalizował nie tylko z uczniami klas siódmych, ale także z gimnazjalistami. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu!