Sportowe

MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W SZTAFETACH PŁYWACKICH

Dnia 5 grudnia 2017 roku w Parku Wodnym ORKA w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego w Sztafetach Pływackich. Drużyny szkolne liczyły po 8 osób i każda z nich miała do przepłynięcia 25 metrów.

WYNIKI TECHNICZNE DZIEWCZĄT - 8 X 25 M.
1. SZKOŁA PODST, „OXPRESS” BOLESŁAWIEC - 2 : 36,97 min.
2. SZKOŁA PODSTAWOWA 5 BOLESŁAWIEC - 2 : 37,56
3. SZKOŁA PODSTAWOWA 4 BOLESŁAWIEC - 2 : 42,70
4. SZKOŁA PODSTAWOWA OSIECZNICA - 2 : 55,18
5. SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BOLESŁAWIEC - 3 : 06,97

WYNIKI TECHNICZNE CHŁOPCÓW - 8 X 25 M.
1. SZKOŁA PODST. „OXPRESS” BOLESŁAWIEC - 2 :24,00 min.
2. SZKOŁA PODSTAWOWA 4 BOLESŁAWIEC - 2 : 36,41
3. SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BOLESŁAWIEC - 3 : 31,87

Wicemistrzami Powiatu w kategorii chłopców zostali : Jakub Woch, Igor Gorski, Tymoteusz Szklany, Michał Raszczuk, Filip Steifer, Jakub Foremny, Kacper Świerniak i Michał Berdik (op. Zięba Daniel) i te osoby wystartują w zawodach strefowych 5 lutego 2018 roku w Kamiennej Górze. Gratulujemy!
II wicemistrzami powiatu w kategorii dziewcząt zostały: Aleksandra Zięba, Marcelina Siołkowska, Anna Kopacka, Kinga Rajczakowska, Hanna Jarczyńska, Julia Łasocha, Hanna Siołkowska i Bleichert Wiktoria (op. Daniel Zięba). Gratulujemy!

II MIEJSCE W TURNIEJU PÓŁFINAŁOWYM DO MISTRZOSTW POLSKI W RUGBY TAG!

W piątek 1 grudnia odbył się Turniej Półfinałowy do Mistrzostw Polski w Rugby TAG. W zawodach wzięło udział 30 drużyn z województwa Dolnośląskiego w kategorii klas 4, 5 i 6. Nasza drużyna z klas 6 zajęła bardzo dobre II miejsce ustępując jedynie Mistrzom Polski z zeszłego roku - SP14 z Lubina. Finał był bardzo zacięty a o zwycięstwie zadecydował 1 punkt zdobyty dopiero w doliczonym czasie gry! Ponadto zawodnicy z klas piątych mieli kolejną okazję sprawdzić swoje umiejętności na tak dużej imprezie. Po zaciętych meczach zajęli VII miejsce w turnieju. Gratulujemy!
Kl. 5: Nadia Łyda, Martyna Paprot, Oskar Raziuk, Radosław Bakalarz, Michał Pałys, Jakub Wrzeszcz, Wiktor Kowalski, Patryk Piotrowski i Jakub Brzymowski.
Kl. 6: Liliana Widłak, Klaudia Hucał, Igor Gorski, Mateusz Marek, Dominik Twardowski, Szymon Nowak i Tomasz Janik.

SZEŚĆ MEDALI PODCZAS MEMORIAŁU JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

Podczas lekkoatletycznego Memoriału Janusz Kusocińskiego rozgrywanego w dniu 24.11.2017 w MZS nr 2 reprezentanci naszej szkoły zdobyli sześć medali.
Srebrne medale przypadły Mateuszowi Durasowi w skoku wzwyż (130cm) i Janowi Regule w pchnięciu piłką lekarską (10,3m). Brązowe medale wywalczyli Wiktoria Blajchert w biegu na 30 metrów (4,9s), Olga Skobierska w pchnięciu piłką lekarską (10,9m), Antonina Pańków w skoku w dal z miejsca (184cm) i Mateusz Marek w biegu na 30 metrów (4,9s).
Reprezentację uzupełniali Daria Jung, Igor Gorski, Gracjan Skowroński, Patryk Cukiernik, Iga Kędzierska, Sebastian Sadurski, Patryk Zborowski, Kinga Benesz, Oliwia Gruszczak, Bartek Bober-Tubaj, Ewelina Grudzień. Wszystkim gratulujemy.

I MIEJSCE W TURNIEJU RUGBY TAG!

W czwartek 9 listopada odbył się Turniej Eliminacyjny w Rugby TAG. Nasza drużyna z klas 5 zajęła I miejsce w powiecie a drużyna z klas 6 II miejsce! Ponadto najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii klas 5 został uczeń z „Czwórki” Oskar Raziuk!
Gratulujemy i życzymy sukcesów 1 grudnia w etapie wojewódzkim!
Kl. 6: Liliana Widłak, Klaudia Hucał, Igor Gorski, Dominik Twardowski, Szymon Nowak i Tomasz Janik.

OLIMPIJKA W CZWÓRCE

25 października odwiedziła naszą szkołę kajakarka, Kamila Kubas. Ponieważ przeżyła poważny wypadek samochodowy, porusza się na wózku. Pływa na specjalnie dostosowanym kajaku. Pani Kamila opowiedziała nam o swoich treningach i sukcesach sportowych. Każdy mógł wziąć do ręki jej brązowy medal z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Trener kajakarki, Jan Durczak, opowiedział o sprzęcie i zaprosił uczniów do spróbowania swoich sił na przyrządzie do „suchego” ćwiczenia wiosłowania – ergometrze. Może spotkanie z uśmiechniętą, pełną energii, odnoszącą wielkie sukcesy Kamilą Kubas sprawi, że łatwiej nam będzie uwierzyć, że nie należy się poddawać i narzekać, lecz trzeba z optymizmem realizować swoje marzenia. Pani Kamili życzymy wielu sukcesów i obiecujemy, że będziemy jej kibicować!

MISTRZOSTWA BOLESŁAWCA W SZACHACH

27 października drużyna szachowa w składzie: Ewelina Grudzień, Michał Berdzik, Maksymilian Wielgus, Jakub Jarosławski , dzielnie zmagała się z przeciwnikami podczas gry w szachy. Drużyna zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MISTRZOSTWA BOLESŁAWCA I MISTRZOSTWA POWIATU BOLESŁAWIECKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 06.10.2017 odbyły się Mistrzostwa Bolesławca i Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego w sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentacja dziewczyn zajęła pierwsze miejsce natomiast chłopców trzecie. Dziewczyny wystąpili w składzie: Kinga Benesz, Wiktoria Czuchraj, Martyna Topol, Jagoda Jankowska, Nina Chołost, Karmen Kołodziejczak, Antonina Pańków, Julia Cembrowska, Hanna Siołkowska, Bleichert Wiktoria, Tetianina Albina.
Chłopcy wystąpili w składzie: Mateusz Marek, Dominik Twardowski, Michał Berdzik, Jakub Matczak, Jakub Korzeniewicz, Jakub Woch, Filip Steifer, Kuba Radziński, Mateusz Sinica, Jakub Jarosławski, Jan Rataj, Tomasz Antoniuk. Gratulujemy.