Sportowe

PODSUMOWANIE STARTÓW W LEKKIEJ ATLETYCE

Podczas Mistrzostw Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym w dniu 25.04.18 na stadionie miejskim w Bolesławcu reprezentanci naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt. Drużyny szkolne liczyły 6 osób (osobno drużyna dziewcząt i osobno chłopców), uczestnicy startowali w biegach na 60 m, 600 m (dziewczęta), 1.000 m (chłopcy) oraz w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową, a wyniki indywidualne przeliczane były na punkty wg tabeli lekkoatletycznej. Suma punktów z 4 konkurencji decydowała o miejscu indywidualnym zawodnika, a suma punktów pięciu najlepszych zawodników drużyny decydowała o miejscu Szkoły.
Mistrzyniami Powiatu zostały: Bleichert Wiktoria, Siołkowska Hanna, Lipiec Patrycja, Benesz Kinga, Kołodziejczak Karmen, Chołost Nina (op. Kwieciński Rafał).
Mistrzami Powiatu zostali: Berdzik Michał, Marek Mateusz, Sinica Mateusz, Woch Jakub, Cukiernik Patryk i Radziński Kuba (op. Tomasz Markowski).

W Mistrzostwach Powiatu w lekkiej atletyce Szkół Gimnazjalnych i Szkół Podstawowych klas siódmych w dniu 08.05.2018 reprezentanci SP 4 zdobyli:
II miejsce Jan Reguła w rzucie dyskiem wynikiem 26,56,
II miejsce Filip Burniak w rzucie dyskiem wynikiem 25,00,
III miejsce Natalia Remiszewska w biegu na 100m ppł wynikiem 21,47s,
III miejsce Filip Jośko w rzucie oszczepem wynikiem 28,10m,
III miejsce Aleksandra Wiśniewska w rzucie dyskiem 21,90m,
III miejsce w sztafecie 4x100m chłopców (Sebastian Sadurski, Filip Jośko, Błażej Piotrowski i Mateusz Duras).

W Mistrzostwach Powiatu w lekkiej atletyce Szkół Podstawowych w dniu 10.05.2018 reprezentacja naszej szkoły zdobyła siedem miejsc na podium. Oto wyniki:
I miejsce Chucał Klaudia w pchnięciu kulą 9,46m,
I miejsce Grudzień Ewelina w rzucie piłeczką palantową 36,00m,
II miejsce Bleichert Wiktoria w biegu na 300m 50,03s,
II miejsce Benesz Kinga w biegu na 600 metrów 1:57,58s,
III miejsce Krosman Julia w skoku wzwyż 110 cm,
III miejsce Matczak Jakub w skoku wzwyż 120 cm,
III miejsce Kołodziejczak Karmen w rzucie piłeczką palantową 35,00m.

W Mistrzostwach Strefy jeleniogórskiej w Zgorzelcu w dniu 25.05.2018 zawodnicy naszej szkoły wywalczyli dwa medale:
I miejsce zdobyła Klaudia Chucał w pchnięciu kulą wynikiem 8,46m,
III miejsce zdobyła Ewelina Grudzień w rzucie piłeczką palantową wynikiem 45,06m.

Serdecznie gratulujemy.

CZWÓRKA ZAGRA W GDAŃSKIEJ ERGO ARENIE!!!

Dnia 22 maja zawodnicy z Czwórki wzięli udział w Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski. Miło poinformować, że drużyna z klas 5 zajęła I miejsce i będzie reprezentować nasze województwo 27 maja w Finale Ogólnopolskim w ERGO Arenie w Gdańsku! Równie dobrze wypadła drużyna z klas 6 zajmując II miejsce. Nasi mistrzowie to: Martyna Paprot, Nadia Łyda Radosław Bakalarz, Michał Pałys, Oskar Raziuk, Jakub Wrzeszcz i Patryk Piotrowski. Wicemistrzami klas 6 zostali: Liliana Widłak, Małgorzata Miszczak, Patrycja Mikutel, Mateusz Marek, Igor Gorski, Dominik Twardowski i Szymon Nowak. Gratulujemy i życzymy klasie 5 udanego występu w ERGO Arenie!

6 MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU

We wtorek 13 marca w Brzegu Dolnym odbył się Finał Wojewódzki w Tenisie Stołowym. Nasi zawodnicy musieli zmierzyć się z 7 najlepszymi drużynami z Dolnego Śląska. Po zaciętych meczach uplasowali się na dobrym 6 miejscu. Naszą szkołę i miasto Bolesławiec reprezentowali: Jakub Jarosławski, Mikołaj Cieśla i Dawid Pronkiewicz. Gratulujemy!

PIERWSZE W POWIECIE!

15 marca 2018 roku w Nowogrodźcu odbyły się rozgrywki czwórek siatkarskich w kategorii dziewcząt. W turnieju wzięło udział 5 najlepszych zespołów z powiatu bolesławieckiego i grano systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie mecze i wystąpią w zawodach strefowych 21 marca w Lubaniu. Życzymy powodzenia!
Mistrzyniami Powiatu zostały: Martyna Cieślak, Ewelina Grudzień, Klaudia Hucał, Julia Krosman, Martyna Lipiec, Patrycja Mikutel, Małgorzata Miszczak, Liliana Widłak, Dominika Wróblewska i Julia Ziółkowska.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA DZIEWCZĄT
SZKOŁA PODSTAWOWA 4 BOLESŁAWIEC       8 PKT. 8 : 0
SZKOŁA PODSTAWOWA PAROWA                   7          6 : 2
Z. SZK. - PRZEDSZK. TRZEBIEŃ                       6          4 : 6
Z. SZK. - PRZEDSZK. IWINY                            5          3 : 7
SZK. PODST. I GIMN. NOWOGRODZIEC          4          2 : 8

MISTRZOSTWA POWIATU BOLESŁAWIECKIEGO W MINI SIATKÓWCE

Dnia 13.03.2018 w Nowogrodźcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego w mini siatkówce czwórkami chłopców Nasza reprezentacja wywalczyła pierwsze miejsce. Skład drużyny : Mateusz Marek, Dominik Twardowski, Michał Berdzik, Igor Gorski, Szymon Nowak, Patryk Cukiernik, Dawid Olszak, Jakub Matczak, Olaf Zauer, Michał Sawicki. Gratulujemy

MISTRZOSTWA BOLESŁAWCA W MINI SIATKÓWCE DWÓJEK

Dnia 06.03.2018 odbyły się Mistrzostwa Bolesławca w mini siatkówce dwójek. Nasze drużyny zajęły odpowiednio chłopcy pierwsze miejsce dziewczyny drugie.
Skład chłopców: Bartek Alf, Jacek Garmider, Michał Sobczyszyn, Jakub Żak, Eryk Cebrowski, Marcel Pańczak.
Dziewczyny: Natasza Kotowska, Natalia Jackowska, Kinga Rajczakowska, Amelia Burniak, Julia Jagodzińska, Diana Majewska. Gratulujemy.

JEDZIEMY DO BRZEGU DOLNEGO NA FINAŁ WOJEWÓDZKI!

We wtorek 6 marca w Pisarzowicach odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w Tenisie Stołowym. Nasi zawodnicy musieli zmierzyć się z 7 najlepszymi drużynami z byłego województwa jeleniogórskiego. Nie przegrali żadnego meczu co zapewniło im zwycięstwo! Jakub Jarosławski, Mikołaj Cieśla i Dawid Pronkiewicz będą reprezentować naszą szkołę i miasto Bolesławiec na arenie dolnośląskiej w Brzegu Dolnym 14 marca. Życzymy sukcesów!