''MATEMATYK Z BŁYSKIEM - 2023_2024''

Cele konkursu:

• rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów,
  • rozwijanie umiejętności dotyczących stosowania zintegrowanej wiedzy do rozwiązywania problemów,
  • rozwijanie umiejętności wykorzystania posiadanej wiedzy w nietypowych sytuacjach problemowych.

Okres trwania:

16 października 2023 r. – 10 maja 2024 r.

Uczestnicy – zainteresowani uczniowie z klas VI – VIII.

1. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły z klas VI - VIII.
  2. Przed przystąpieniem do konkursu, każdy zainteresowany uczeń, przekazuje do sekretariatu szkoły zaklejoną kopertę z kartką, na której zapisuje imię
    i nazwisko, klasę oraz swój wymyślony kod literowy (cyfry, litery i znaki specjalne – maksymalnie 5 znaków).
  3. Co dwa tygodnie na stronie szkoły w zakładce „Matematyk z błyskiem” i na tablicy matematycznej na I piętrze umieszczany będzie nowy zestaw składający się z pięciu zadań.
  4. Uczniowie rozwiązane zadania (każde na osobnej kartce) przekazują do sekretariatu szkoły w kopercie formatu A4, opisanej kodem.
  5. Koperty ze sprawdzonymi zadaniami uczniowie odbierają z sekretariatu szkoły.
  6. Jedna koperta będzie służyć uczniowi przez cały czas trwania konkursu.
  7. Wyniki każdego etapu będą zapisywane na kopercie.
  8. Aby wziąć udział w konkursie należy rozwiązać przynajmniej jedno zadanie z listy.
  9. Do konkursu można przystąpić w dowolnym momencie trwania konkursu.
  10. Finał konkursu odbędzie się w maju.
  11. Za każde zadanie uczeń może otrzymać od 0 do 5 punktów.
  12. Uczniom, którzy rozwiążą przynajmniej jedno zadanie z każdej listy i weźmie udział w finale, dolicza się 25 punktów za systematyczność.
  13. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni roczną oceną celującą z matematyki oraz nagrodami rzeczowymi.
  14. Liczbę laureatów ustala zespół nauczycieli matematyki.

Maria Subik – organizatorka konkursu

Data dodania: 2022-10-12 00:15:47