** Projekt Doświadczalny Ogródek Malucha „DOM”

Nasza szkoła została Laureatem ogólnopolskiego konkursu pierwszej edycji programu Velvet. Piątka dla Natury - program edukacyjno-grantowy pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Nasz Ekoprojekt Doświadczalny Ogród Maluch „DOM” został nagrodzony grantem o wartości 7 000 zł, który przeznaczymy na zagospodarowanie terenu przy świetlicy szkolnej.
Celem programu „Velvet. Piątka dla Natury” jest wspieranie edukacji ekologicznej w szkołach, aktywizowanie uczniów oraz pedagogów do zmieniania na lepsze ich najbliższego otoczenia i zaszczepienie w dzieciach wiary, że każde, nawet najdrobniejsze działanie na rzecz natury, powtarzane odpowiednio często może prowadzić do realnej zmiany na większą skalę. Program ma przyczynić się również do rozwoju świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, która w przyszłości zaprocentuje w codziennych nawykach.

Nazwa naszego projektu to Doświadczalny Ogródek Malucha „DOM” dla dzieci klas I – III i świetlicy profilaktycznej przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu. Nasz ogród będzie miejscem rekreacyjnym i wspaniałą przestrzenią edukacyjną do obcowania z naturą i poznawania świata przyrody poprzez obserwację, doświadczanie i eksperymentowanie. W ogrodzie znajdzie się m.in. warzywnik i zielnik, gdzie dzieci będą sadzić zioła i warzywa oraz prowadzić prace pielęgnacyjne, domki dla jeży, hotel dla owadów, karmniki dla ptaków z poidłami, ale również specjalne miejsce do odpoczynku. Do przygotowania i aranżacji ogrodu zaprosimy rodziców i dziadków uczniów.
Zapraszamy na stronę internetową programu „Velvet. Piątka dla Natury”, gdzie została już ogłoszona lista laureatów konkursu: https://piatkadlanatury.pl/glosowanie/

Inf. Maria Subik

Data dodania: 2022-04-10 18:24:15