Organizacja pracy szkoły od 22.03.2021r.

MIECZ ZDOBYTY! WIELKI SUKCES MŁODYCH HISTORYKÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4

MIECZ  ZDOBYTY! WIELKI SUKCES MŁODYCH HISTORYKÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4

XVI Konkurs o Miecz Bolesław Chrobrego „Polska w czasach monarchii wczesnopiastowskiej” wygrała nasza drużyna. Organizatorem konkursu było XII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu. Konkurs miał w tym roku wyjątkowy charakter, ponieważ jego finał odbył się w formie on-line.

Uczniowie szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego rywalizowali w czterech konkurencjach sprawdzających wiedzę (test wiedzy o czasach wczesnopiastowskich), zdolności plastyczne (karykatura Bolesława Chrobrego), kulinarne (MasterChef Chrobry - pierogi Bolesława Chrobrego w postaci fotostory) i informatyczne (prezentacja multimedialna).

Po podsumowaniu wyników I miejsce i miecz Chrobrego zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu w składzie:

Kamil Gałka

Szymon Sierpień

Wojciech Kijanka

Dziękujemy Natalii Fryc za pomoc w przygotowaniu karykatury Bolesława Chrobrego.

Opiekunem grupy była Pani Beata Orczyk – nauczycielka historii.

Więcej informacji https://lo12.wroc.pl/wyniki-konkursu-o-miecz-boleslawa-chrobrego/

Inf. Maria Subik

Data dodania: 2021-03-01 16:14:36