Procedury Szkolne

SPIS PROCEDUR

1. W przypadku uzyskania informacji, że uczeń, który nie ukończył 18 lat, używa alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia, uprawia nierząd, bądź przejawia inne zachowania świadczące o demoralizacji.
  2. W przypadku, gdy nauczyciel podejrzewa, że na terenie szkoły znajduje się uczeń będący pod wpływem alkoholu lub narkotyków
  3. Procedura postępowania nauczyciela wobec osoby znajdującej się w stanie nietrzeźwym/ opiekunowie zgłaszający się po odbiór dziecka w stanie nietrzeźwym
  4. Procedura postępowania w przypadku, gdy nauczyciel znajduje na terenie szkoły substancję przypominającą wyglądem narkotyk
  5. Procedura postępowania w przypadku, gdy nauczyciel podejrzewa, że uczeń posiada przy sobie substancję przypominającą narkotyk (dopalacz).
  6. Procedura postępowania wobec ucznia przejawiającego zachowania świadczące o jego demoralizacji; sprawcy czynu karalnego lub przestępstwa.
  7. Procedura postępowania nauczyciela wobec ucznia, który stał się ofiarą czynu karalnego.
  8. Procedura postępowania w przypadku podejrzenia o przemoc domową, zaniedbanie.
  9. Procedura postępowania w przypadku, gdy uczeń uchyla się od realizacji obowiązku szkolnego.
  10. Procedura postępowania nauczycieli na wypadek ujawnienia agresji.
  11. Procedura postępowania związane z agresją ucznia wobec nauczyciela.
  12. Procedura postępowania związana z agresją nauczyciela lub innego pracownika szkoły wobec ucznia.
  13. Procedura postępowania w razie wypadku i nagłych zachorowań.
  14. Procedura postępowania w przypadku podejrzenia, że uczeń przejawia skłonności samobójcze.
  15. Procedura postępowania w przypadku realnego zagrożenia próbą samobójczą ucznia.
  16. Procedura postępowania związane z odmową ucznia pracy na lekcji.
  17. Procedura związana z postępowaniem wobec ucznia, który wychodzi poza teren szkoły (przerwa międzylekcyjna i po lekcjach, ale przed zajęciami dodatkowymi - obowiązkowymi).
  18. Procedura związana z postępowaniem wobec ucznia, który wychodzi poza teren szkoły – ucieczka z lekcji, świetlicy, zajęć dodatkowych – obowiązkowych
  19. Procedury związane z postępowaniem w sytuacji, gdy po dziecko zgłoszenie się obca osoba.
  20. Procedura związana ze zwolnieniem dziecka z lekcji.
  21. Procedura postępowania w przypadku, gdy nauczyciel (inny pracownik szkoły) zauważy, że uczeń pali papierosy lub e-papierosy.
  22. Procedura postępowania w przypadku, gdy nauczyciel (inny pracownik szkoły) wykryje fałszerstwo.
  23. Procedura postępowania w przypadku kradzieży lub zniszczenia mienia szkolnego lub prywatnego, dokonanego na terenie szkoły przez uczniów – wandalizm w szkole.
  24. Procedura postępowania wobec osób obcych znajdujących się na terenie szkoły.
  25. Procedura postępowania w związku z podejrzeniem o pojawieniu się na terenie szkoły bomby lub niebezpiecznej substancji chemicznej.
  26. Metody współpracy szkoły z Policją:
  27. Procedura postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren szkoły.
  28. Procedura postępowania w sytuacji zaistnienia wypadku ucznia w SP 4 w Bolesławcu.
Data dodania: 2020-11-02 17:58:50
Data edycji: 2020-11-02 17:59:07

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne. Zapoznaj się z terminami i regulaminami.

Komunikaty i ważne informacje

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!