1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych

Dzień zadumy, wspomnień, melancholii i moment, kiedy odwiedzamy groby bliskich nam osób – krewnych, znajomych, przyjaciół. Ten wyjątkowy dzień jednoczy tych, którzy pozostali i tych, którzy już odeszli. Zapalamy znicze, stawiamy wiązanki kwiatów na grobie, aby uczcić pamięć, powspominać i zastanowić się nad przemijalnością i ulotnością naszej ziemskiej drogi.

I mimo tego, że nasze życie na Ziemi trwa tylko chwilę, nie możemy zapomnieć, że jesteśmy ważni, bo po prostu jesteśmy. Jesteśmy ważni dla tych którzy nas kochają i oni są dla nas ważni. Dlatego pamiętamy o nich.

W tym wyjątkowym dniu wspominamy nauczycieli i pracowników naszej szkoły, których jeszcze niedawno można było zobaczyć na jej korytarzach, wspominamy osoby, które były z naszą szkołą związane, a także jej przyjaciół. Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

Dowodem tej pamięci są wiązanki kwiatów przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Pamiętamy ...

Inf. Jolanta Rzeźwicka