27 STYCZNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

Czcząc pamięć o Ofiarach Holokaustu wzięliśmy też udział w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Historycznym ,,Auschwitz nie spadło z nieba... Co można zrobić, żeby ratować współczesny świat?" Inspiracją dla uczestników konkursu miała być myśl Pana Mariana Turskiego, byłego więźnia Auschwitz, który stale nawołuje do pokoju na świecie.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w kategorii wiekowej 13-14 lat I miejsce zajęła praca ucznia klasy 7c MARCINA MODZELEWSKIEGO, a zaszczytne wyróżnienie otrzymała za swoją pracę uczennica klasy 8c NATALIA FRYC. Natalia dołączyła do pracy plastycznej list napisany do Pana Mariana Turskiego, który dzięki pomocy edukatorów z Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście został wysłany do Adresata. Jury plastyczne konkursu reprezentowali: wicedyrektor Muzeum Narodowego w Lublinie - Pani Barbara Oratowska i starszy kustosz Muzeum - Pani Dorota Kubacka.

Beata Orczyk - nauczycielka historii i koordynatorka projektu

Data dodania: 2021-02-08 10:13:09