„A PRZECIEŻ MI ŻAL ...”

Uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli udział w XIV edycji Konkursu Wiedzy o Rosji ,,BIAŁE NOCE", którego organizatorem był Samorząd Województwa Dolnośląskiego, a realizatorem Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Celem Konkursu było propagowanie historii, obyczajów, tradycji i kultury Rosji na przestrzeni wieków. Konkurs miał składać się z 3 etapów: szkolnego i międzyszkolnego, który miał formę pisemną (uczniowie pisali test sprawdzający ich wiedzę i umiejętności z zakresu tematyki Konkursu) oraz etapu finałowego, do którego niestety nie doszło z powodu aktualnej sytuacji politycznej.
Na etapie międzyszkolnym szkołę reprezentowali: MARTA ZAJĄCZKOWSKA z kl.8c i OLIWIER JÓZEFCZYK z kl.7c, którym dziękuję za zaangażowanie i przygotowanie do konkursu.
Po etapie międzyszkolnym ,,BIAŁYCH NOCY" otrzymaliśmy informację od Pana Pawła Nowaka, który był koordynatorem Konkursu:

Serdecznie dziękuję Wszystkim za wspólne 14 edycji konkursu, który był wyzwaniem dla uczniów i w wielu przypadkach
ciekawą przygodą. Jedynie dzięki Państwa zaangażowaniu takie przedsięwzięcia mogą być realizowane. Szkoda, że to zostało przerwane w tak dramatycznych okolicznościach.
Cieszę się, że mogłem poznać tak wielu wspaniałych uczniów i zaangażowanych nauczycieli i mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze przy okazji innych edukacyjnych projektów.

Z poważaniem
                                                                                                             Paweł Nowak