Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

A TO NIESPODZIANKA!

A TO NIESPODZIANKA!

Rovaniemi, Finland, 29.01.2024 r.

 

 

 

Kochane Dzieci

ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki

w Bolesławcu!

 

          Przyszedł czas na podsumowanie mojej świątecznej działalności. Nie mogę zostawić tylko dla siebie tych literackich talentów w formie listów, a czasami nawet wierszy. Muszę się  z Wami podzielić swoimi odczuciami i emocjami, które mi towarzyszyły podczas ich czytania. Trochę mi to zajęło czasu, ale otrzymałem mnóstwo listów od dzieci z całego świata i odpowiedź na wszystkie zajmie mi chyba cały rok.

        Przyznam, że Wasze listy zrobiły na mnie niesamowite wrażenie, zaimponowaliście mi znajomością Waszej szkoły, troską o atmosferę, dbałością o dobre samopoczucie Waszych Nauczycieli i Rówieśników i wszystko to wyrażone w pięknych słowach. Drogie Dzieci myślę, że nie będziecie miały nic przeciwko, jeżeli będę zwracał się do Was po imieniu.

       

Pierwsza prośba została już spełniona – nie będzie obowiązkowych zadań domowych.

Wasze życzenia MAJĄ MOC SPEŁNIENIA

Czy ekspres do kawy jest dalej wymagany?

 

        Haniu, to pytanie kieruję do Ciebie. I mam nadzieję, że nie poprzestaniesz na wierszu

do mnie i dalej będziesz muzą dla innych uszu :-). Nie przestawaj pisać! Masz talent!

Przestrzegam zdrowego trybu życia i dbam o Wasze zdrowie, dlatego niekoniecznie zależy mi na automatach do słodkich napojów. Tym bardziej, że macie dystrybutor na wodę. Natomiast jestem w stanie już wkrótce podarować Wam rakiety do badmintona i lotki.

Chciałbym spełnić piękne życzenie Huberta, który poprosił o to, by każdy z Was wchodząc do szkoły miał piękny uśmiech na twarzy i nigdy nie był smutny. Hubert, cudownie, że myślisz przede wszystkim o swoich kolegach i koleżankach. Pragnę, żebyście wszyscy byli zawsze radośni i uśmiechnięci, ale musicie mi w tym pomóc – w tym przypadku sami możecie dużo zdziałać kierując odrobinę zainteresowania, życzliwości  i wysyłając uśmiech do innej osoby. Myślę, że szybko zostanie odwzajemniony. Hubercie postaram się, by sale i łazienki były wyremontowane i czyste.

        Bruno, odnośnie wystroju szkoły, myślę, że nie jest Ci potrzebny pokoik z jacuzzi z bąbelkami, ponieważ masz w szkole wspaniałą salę do relaksacji i również możesz się w niej wyciszyć i wypocząć na przerwie. A „fajnie” na pewno będzie!

        Nino, wzruszył mnie Twój list. Pięknie piszesz o swojej wychowawczyni i postaram się, by  Twoja prośba została spełniona. Tak jak już pisałem, w miarę możliwości sale będą na bieżąco remontowane. Potrzebujemy jednak na to czasu i cierpliwości z Waszej strony. Pani Monice faktycznie należy się prezent i myślę, że już go dostała w postaci  fantastycznych, oddanych i kochających uczniów.

        Alinko i Michalinko  cieszę się, że  lubicie czytać. To jest godne naśladowania. Na pewno spełnię Wasze życzenia  i na bieżąco Wasza biblioteka  będzie wyposażana w nowe, ciekawe książki. Piszesz, że „czytanie  rozwija mózg i poprawia ortografię”. W 100 %  zgadzam się z Tobą. Jak również  z tym, że  niektórym z Was  przydałoby się nad nią popracować :-).

        Mikołaju, mój imienniku, myślę, że scena nie jest Wam potrzebna. Macie  dużo możliwości

 i miejsca do zaprezentowania Waszych talentów. Słyszałem, że będziecie mieli taką okazję już 25 maja podczas Rodzinnego Festynu.

        Adam, jesteś bardzo wrażliwym chłopcem i chciałbym, żeby Twoje piękne życzenia spełniły się, dlatego proszę całą społeczność uczniowską  - cytuję:  „nie dokuczajcie  innym z powodu inności, to nie jest ich wina, że są inni”. Pamiętajcie, proszę, że świat byłby smutny i nudny, gdybyśmy wszyscy byli tacy sami.

        Aleksandro, postaram się spełnić Twoją prośbę odnośnie dodatkowych miękkich puf

do siedzenia. Proszę porozmawiaj ze swoimi nauczycielami o zajęciach z jogi, boksu czy śpiewu. Jestem pewny, że uda się coś  w tym zakresie zrobić, nawet w ramach już istniejących zajęć.

        Kuba napisałeś ciekawy wiersz. Pozwól, że zacytuję fragment, ponieważ jestem tego samego zdania:

             „Chciałbym, aby w szkole

               Pomiędzy lekcjami

               Odpocząć się dało

               Wraz z kolegami”.

 

Kochani, to wszystko w Waszych rękach !

        Zosiu myślę, że kula dyskotekowa i dobre nagłośnienie są możliwe do realizacji i będą zakupione, byście mogli świetnie się bawić. Cieszę się, że lubisz tańczyć.

        Krzysiu, postaram się, by w szkole został zorganizowany konkurs geologiczny. Zaimponowałeś mi wiedzą w tym zakresie. Sam interesuję się minerałami. Przemierzając świat trochę się ich już naoglądałem i muszę przyznać, że masz rację – na Dolnym Śląsku w Górach Kaczawskich występują minerały unikatowe na skalę światową.

        Piękne życzenia napisała Gosia, która pragnie, by nauczyciele wykonywali swoją pracę  z radością i nie musieli się denerwować. Prosisz o obdarowanie ich szczęściem, prezentami i cierpliwością. To miłe z Twojej strony, że pamiętasz o swoich pedagogach.

       Kochani na nowe boisko, bramki do gry w piłkę nożną, ławki, krzesełka czy automat z jedzeniem, musicie trochę poczekać. Chciałbym spełnić wszystkie Wasze prośby i życzenia, jednak wyjątkowo potrzebuję na ich realizację trochę więcej czasu i zaangażowania moich pomocników.

        Niestety niektóre życzenia  - w postaci pająka, który leczy z arachnofobii, terrarium, innych zwierząt, placu zabaw, drzewka bonsai, basenu, klimatyzacji we wszystkich salach, większych szatni, dłuższych przerw a krótszych lekcji, więcej wolnego, nauki w domu -  niestety, nie  są możliwe do spełnienia.

        Przeczytałem wszystkie Wasze listy.  Dziękuję za cudownie rysunki, widzę, że macie również zdolności plastyczne, ale przecież nie ma się czemu dziwić, patron - Jan Matejko - do czegoś zobowiązuje :-) Dziękuję również  za wszystkie imieninowe życzenia.

       

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za tę literacką ucztę, której doświadczyłem podczas czytania Waszych listów.  Ściskam Was gorąco.

 

Moje serce rozgrzane Waszymi listami roztopiło cały śnieg :-)

 

                                                                                Święty Mikołaj, czy jak wolicie Gwiazdor

 

  1. Dbajcie o Waszą szkołę, nie niszczcie łazienek. Uczcie się pilnie i ćwiczcie ortografię. Powodzenia!
Data dodania: 2024-02-11 21:59:26
Data edycji: 2024-02-11 22:08:59
Ilość wyświetleń: 206

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej