AKCJA „ŻONKILE”

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole (tej wirtualnej i tej realnej) królowały żółte żonkile jako symbole pamięci o ofiarach powstania w getcie warszawskim 1943 roku. Uczniowie wykonali piękne papierowe kwiaty, które stały się pretekstem do rozmowy o powstaniu i sytuacji ludzi w getcie w czasie II wojny światowej. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do Akcji ,,Żonkile", upamiętniającej 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało specjalną ofertę materiałów edukacyjnych - kart pracy, scenariuszy zajęć oraz filmów tematycznych, które były wykorzystane na lekcjach historii, języka polskiego, a także na lekcjach wychowawczych.
Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie w Akcji ,,Żonkile". Wspólnie pokazaliśmy, że ,,Łączy Nas Pamięć"- przyłączając się do akcji społeczno-edukacyjnej Muzeum POLIN.
Szczególne podziękowania kieruję dla uczniów, którzy zrobili zdjęcia wykonanych przez siebie pięknych żonkili i zechcieli je wysłać na wystawę na stronie internetowej naszej szkoły.

Inf. Beata Orczyk

Data dodania: 2021-05-03 17:38:32