BABECZKI NA CHEMII

Chemia…. Wielu z nas ten przedmiot przeraża…

Ale naszą klasę absolutnie nie! Chemia na wesoło? Można? - oczywiście, że tak! „Prawo stałości składu związku chemicznego” - brzmi skomplikowanie, ale z naszą nauczycielką pojęliśmy wspomniany temat koncertowo! Było smacznie i wesoło - a to za sprawą doświadczenia związanego z tematem.

Dwie z naszych koleżanek z klasy zajęły się „smaczną” częścią lekcji, upiekły dla każdego z nas przepyszne babeczki. Ten przysmak wpisał się w temat prawa stałości składu. Konkretniej mówiąc - dana ilość substancji reaguje zawsze ze ściśle określoną, a nie dowolną ilością innej substancji. I tak oto właśnie zgodnie z określoną recepturą powstał nasz pyszny wypiek.

Temat został zrozumiany na „5”. Było smacznie i wesoło - częścią wesołą zajęła się nasza koleżanka, która na tę okazję napisała wiersz.

Jak widać nie zawsze w szkole jest nudno i tak samo. Tego typu lekcje to wspaniała odskocznia dla każdego z nas i okazja, aby pewne trudne tematy pojąć bez problemu dzięki nauce „na wesoło”. Dzieje się tak dzięki super nauczycielom, których w naszej szkole nie brakuje!

Maja Czarna

Data dodania: 2022-05-22 22:50:09