BADACZE ZMYSŁÓW

Klasa 7 „a” badała zmysły na lekcji otwartej z wykorzystaniem aplikacji Corinth 3D

08 maja 2023 klasa 7a zaprezentowała się na lekcji otwartej z biologii. Tematem lekcji były zmysły powonienia, smaku i dotyku. Uczniowie byli na lekcji bardzo aktywni i wykazali się wiedzą wykraczającą poza podstawę programową. Z ogromnym zaangażowaniem badali organoleptycznie znaczenie zmysłów dla człowieka. Ponadto z uwagą i dużą ciekawością obserwowali budowę narządów zmysłów pokazaną bardzo dokładnie w aplikacji Corinth 3D. Ich praca została nagrodzona plusami i ocenami bardzo dobrymi. Lekcja była satysfakcjonująca dla uczniów i nauczyciela i jej cele zostały osiągnięte.

Na lekcji obecni byli nauczyciele biologii ze szkół podstawowych z miasta i powiatu, Dyrektor PCEiKK – Katarzyna Reguła oraz Dyrektor SP nr 4 – Maria Subik.

Na korytarzu drugiego piętra oraz w sali 306 uczniowie mogą podziwiać efekty pracy ósmoklasistów, którzy uczestniczyli w innowacji pedagogicznej „Określenie stopnia zanieczyszczenia powietrza tlenkiem siarki (IV) w Bolesławcu i okolicach na podstawie skali porostowej.”

Małgorzata Myszka – prowadząca lekcję i autorka innowacji.

Data dodania: 2023-05-15 10:24:57
Data edycji: 2023-05-15 10:26:14