„BAJECZKI KUCHARECZKI”

20 października 2020r. w bolesławieckim Centrum Wiedzy odbyło się spotkanie autorskie z panią Krystyną Raszką, które poświęcono nowo wydanej książce pt. „Bajeczki kuchareczki”. Promocja tego wartościowego tomiku poezji dziecięcej została ubarwiona częścią artystyczną w wykonaniu naszych uczniów.
Magdalena Hil, Wojciech Janeczek, Magda Błąd oraz Joanna Udzielak to recytatorzy, którzy zaprezentowali wybrane wiersze o darach czterech pór roku, ukazując tym samym, że zdrowe odżywianie ma bardzo pozytywny wpływ na życie dzieci oraz dorosłych. Wystąpienia uczniów zostały dopełnione strojami nawiązującymi tematycznie do prezentowanych utworów.

Na spotkaniu przeznaczonym głównie dla dyrektorów szkół podstawowych oraz przedszkoli była obecna Pani Beata Sulska- Naczelnik Wydziału Społecznego, która objęła patronatem to miłe wydarzenie. Otuchy recytatorom dodawała także nasza Pani Dyrektor, Maria Subik. W dalszej części spotkania Pani Krystyna Raszka, autorka książki, przedstawiła prezentację dotyczącą opisu publikacji (której głównym celem jest przekonanie dzieci do zdrowego jedzenia) i wykazała mnóstwo możliwości wykorzystania swoich tekstów na lekcjach języka polskiego.
Dołożymy starań, aby wiersze Pani Krystyny Raszki trafiły również pod strzechy SP 4, gdzie niegdyś Pani Krysia uczyła języka polskiego.

Data dodania: 2020-11-03 18:52:50
Data edycji: 2020-11-22 13:38:07