BARIERY W DRODZE DO KARIERY

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie zorganizowanym w ramach Powiatowego  Tygodnia Kariery pod hasłem „Planowanie jest ok”. Organizatorem  konkursu było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr  w Bolesławcu. Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie preorientacji zawodowej i doradztwa zawodowego, zachęcenie do ukierunkowania swojej przyszłej drogi edukacyjnej oraz rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywności uczniów.

Uczniowie klas 1-3 przygotowywali pracę pt. „Mój wymarzony zawód” w formie lapbooka.

W konkursie udział wzięły dzieci z klasy 2b i 3b. W klasie 2b udział w konkursie  wzięło 21 uczniów i 6 uczniów z klasy 3b. Zachwycające prace możecie zobaczyć  TUTAJ

Uczniowie klas 4-6  przygotowywali  grę planszową w formacie A3 pt. „Planowanie jest ok”. Tematyka musiała nawiązywać do zawodów, kariery zawodowej, planowania drogi edukacyjno- zawodowej.

No i udało się!

Laura Maciąg i Oskar Chojnacki zdobyli wyróżnienie w kategorii klas 1-3.

W kategorii klas 4-6

Jan Korczyński zdobył 1 miejsce i tak napisał o grze, którą wykonał na konkurs:

"Od 6 roku życia interesuję się kosmosem. Gdy dowiedziałem się o konkursie tworzenia gry o zawodach, od razu pomyślałem "zawód Astronauty". Najpierw zrobiłem szkic na kartce. Następnie wymyśliłem zasady oraz pytania. Odszukałem w swoich czasopismach o kosmosie fajne ujęcia, które mógłbym wykorzystać jako tło oraz jako pionki. Pamiętałem, że gra musi być na utwardzonym papierze. Gra naprawdę wyszła fantastycznie. Z miłą chęcią zagrałbym w nią z kolegami."

Izabela Fostyk i Zuzia Zawrotniak zajęły 2 miejsce.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Anetta Kramarska

Data dodania: 2024-04-12 09:20:43