BARTEK – LENA - OSKAR

Jest mi niezmiernie miło poinformować o sukcesach uczniów: Leny Zawrotniak z klasy 8c, Bartosza Ostroucha i Oskara Sudera z klasy 8a w VIII edycji Ogólnopolskiej Akademii ,,Konkursu Wiedzy o Prawie".
Celem konkursu jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie wśród nastoletnich Polaków, wzrost świadomości prawnej oraz kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży, a także propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym. Tegoroczna edycja Akademii realizowana była częściowo w formie on-line, a finał przeprowadzony zostanie stacjonarnie w Warszawie.

Etap szkolny – został zrealizowany w formie quizu za pomocą specjalnej aplikacji, w etapie okręgowym uczestnicy musieli rozwiązać kazusy, czyli odpowiedzieć na pytania zamknięte wielokrotnego wyboru.

Etap trzeci – centralny – Finał – będzie wymagał wypowiedzi ustnej przed Centralną Komisją Akademii Konkursu. Odbędzie się w dniu 15 maja w Warszawie.

Wielkie gratulacje dla Leny, Bartosza i Oskara!

Inf. Beata Orczyk

Data dodania: 2023-05-07 19:10:06