BĘDĘ STRAŻAKIEM!

5 maja uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków uczniowie mogli z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się o ich trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej, ale jakże potrzebnej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego, powodzi. Dużo emocji wzbudził prezentowany sprzęt np. nożyce do rozcinania samochodów. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Z ogromnym entuzjazmem obserwowały różne wozy strażackie. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Jednak największą atrakcją okazała się możliwość obsługi przez każdego ucznia węża strażackiego. Na zakończenie uczniowie wręczyli strażakom podziękowanie i wykonane laurki z okazji ich święta przypadającego 4 maja.

Z wycieczki pierwszaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń, wiedzy i wspomnień.

Inf. Teresa Pawlik

Data dodania: 2022-05-10 10:19:56