„BIAŁE NOCE” NASZE!!!

Z wielką przyjemnością i radością informuję o kolejnych sukcesach i osiągnięciach uczniów naszej szkoły w konkursach historycznych.

BARTOSZ DIMITROV z kl.8c został laureatem

MICHAŁ KOŁODZIEJ z kl.8c został finalistą

XIII Konkursu Wiedzy o Rosji - BIAŁE NOCE, którego organizatorem był Samorząd Województwa Dolnośląskiego, a realizatorem Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Celem konkursu jest propagowanie historii, obyczajów, tradycji i kultury Rosji na przestrzeni wieków. Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego i międzyszkolnego, który miał formę pisemną (uczniowie pisali test sprawdzający ich wiedzę i umiejętności z zakresu tematyki Konkursu). Trzeci etap, czyli etap finałowy składał się z 2 części: prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez uczniów oraz rozmowy z komisją konkursową. Tematem przewodnim prezentacji multimedialnej XIII Konkursu Wiedzy o Rosji był temat: Polacy w dziejach Rosji i Rosjanie w dziejach Polski.

Komisja finałowa pod przewodnictwem Pani profesor Izabelli Malej z Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego z przyjemnością wysłuchała wszystkich prezentacji i przeprowadziła rozmowy z uczestnikami finału. Wybór laureatów nie był łatwy, bo poziom prezentacji był bardzo wysoki.

Organizator Konkursu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, po ustaleniach z przedstawicielami władz Obwodu Leningradzkiego, zadecydował, że wyjazd laureatów do Petersburga, niestety, jest obecnie niemożliwy.

Wielkie Gratulacje!

Beata Orczyk